W Warszawskim Konkursie Plastycznym "Zaczarowane Ogrody Jana Marcina Szancera" naszą szkołę reprezentują prace dzieci z kl. 1a. Jeśteśmi nimi oczarowani ! Czerń i biel nie jest nudna. Wprost przeciwnie! Lekcje plastyki w tej klasie są bardzo ciekawe i twórcze. Drogie dzieci, trzymamy kciuki !
Aktualności
Konkurs Zaczarowane Ogrody i prace naszych dzieci
A u nas na parapecie okiennym i w sercach WIOSNA!
"Zielono nam" nucą radośnie dzieciaki z 1a.
Dzieci z klasy 1a wzięły udział w programie edukacji stomatologicznej pod tytułem Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej
Uczniowie obejrzeli film instruktażowy, przeprowadziły eksperyment z kredą wapienną, octem i pastą do zębów oraz przećwiczyły prawidłową technikę szczotkowania zębów. Zapoznały się z trudym słowem, jakim jest PROFILAKTYKA. Teraz już wiedzą, że lepiej zapobiegać niż leczyć !
1
Konferencja dla Rodziców
28 lutego 2019 r. odbędzie się konferencja wojewódzka „Komunikacja w przestrzeni publicznej i prywatnej”.
Link do logowania:
http://kuratorium.waw.pl/konferencja-komunikacja
Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 (rejestracja uczestników od godziny 9:00), liczba miejsc jest ograniczona.
Zaproszeni prelegenci omówią m. in. komunikację na różnych etapach życia, istotę i typologię zjawiska mowy nienawiści, metodę porozumiewania się bez przemocy (wg Marshalla Rosenberga), komunikację w szkole, przestępczość z nienawiści i odpowiedzialność w odniesieniu do tych czynów, a także przedstawiona będzie oferta zajęć/ szkoleń/ warsztatów dedykowana szkołom i placówkom oświatowym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Postawa godna naśladowania
Z dumą informujemy, że w piątek 22.02 chłopcy z klasy 4a Igor i Krzyś wychodząc ze szkoły znaleźli wronę ze złamanym skrzydłem. Igor zadzwonił po straż miejską i razem z Krzysiem czekali na pomoc pilnując chorego ptaka. Chłopcy obawiali się czy strażnicy potraktują zgłoszenie poważnie, ale panowie z Eko Patrolu przyjechali. Gratulujemy postawy i cieszymy się że nasi uczniowie wiedzą jak postępować w takich sytuacjach :)
26 lutego w klasie 0a rozmawialiśmy z paniami o bardzo ważnych sprawach na temat jamy ustnej i zębów
188. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską
W niedzielę 24 lutego reprezentacja uczniów oraz poczet sztandarowy naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych ze 188. rocznicą Bitwy pod Olszynką Grochowską.
Targi Edukacyjne m.st. Warszawy 2019 (Szkoły podstawowe oraz oddziały gimnazjalne)
Drodzy uczniowie i rodzice,
zapraszamy do zapoznania się z ofertą Targów Edukacyjnych.
Klasa 2a z wielkim zaangażowaniem wykonała plakat dotyczący zbiórki darów dla zwierząt w schronisku w Celestynowie.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu.
Razem możemy więcej.
Zbiórka darów trwa do 8 marca w sali 27d.
Z góry dziękuję za wsparcie,
Ewelina Smolińska
Wizyta w Muzeum Chopina
Jeżeli ktoś chce poznać legendę o Złotej Kaczce, w otoczeniu mrocznych korytarzy podziemia i pięknej, pałacowej komnaty to powinien odwiedzić Muzeum Chopina przy Tamce. Polecamy, klasa 1a.
7
22 lutego klasa 1e wybrała się do filharmonii w Pałacu w Wilanowie
Muzycy najpierw przedstawiali instrumenty: rożne rodzaje klarnetów i saksofonów następnie grali różne melodie. Słuchaliśmy muzyki z Gwiezdnych Wojen, Króla Lwa, Pocahontas czy Różowej Pantery.
4
Ciekawa lekcja o dążeniu do celu wygłoszona przez Pana Tomasza Majewskiego
W naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć czterokrotnego olimpijczyka - Pana Tomasz Majewskiego. Opowiadał nam o swoich osiągnięciach i odpowiadał na niezliczoną ilość dociekliwych pytań dzieci. Tłumaczył jak wyglądały treningi, przygotowania do poszczególnych zawodów, skąd w ogóle pomysł na dyscyplinę, którą jest pchnięcie kulą, a także mówił czym zajmuje się teraz. Dzieci z zachwytem i momentami niedowierzaniem słuchały opowieści Olimpijczyka. Ciekawe w ilu głowach pojawiła się myśl " też bym tak chciał/a "... ;)
Jest to dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy zobaczyć i porozmawiać z Mistrzem.
6
Wiedza małego chemika zdobyta !
20 lutego klasa 0a wybrała się do OPP na warsztaty plastyczne i eksperymenty. Dzieci zdobyły wiedzę małego chemika i wykonały prace plastyczne.
Wizyta klasy 1f w Muzeum Ziemi była pełna ciekawostek
Dzieci dowiedziały się czy w Polsce kiedyś żyły słonie i jak wyglądała epoka lodowcowa. Potem były warsztaty, gdzie dzieci składały szkielet mamuta i rysowały go na płytkach. To był dzień pełen wrażeń.
Klasa 1f bardzo lubi zajęcia i warsztaty w Ognisku Pracy Pozaszkolnej
Na eksperymentach poznaliśmy właściwości wody, a na warsztatach plastycznych zrobiliśmy walentynkowe misie dla naszych bliskich.
Nauka poprzez zabawę :)
W klasie 1g rozpoczęliśmy zabawę w sklep spożywczy. Nazywa się ,,Zdrowy Zakątek". Co za frajda kupować produkty na niby, płacić pieniędzmi na niby, a jednak uczyć się wszystkiego na temat zakupów!"
16
W klasie 1a po raz kolejny obchodzimy urodziny
Naszej drogiej Jubilatce Lucynce życzymy uśmiechu na co dzień, zdrowia, siły do pływania oraz wielu przyjaciół. Rodzicom Lucynki dziękujemy za smak lata w środku zimy !
Zaproszenie na koncert Chóru Męskiego
Zakochani w teatrze
Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego "Jezioro Łabędzie" przeniosło klasy 0a oraz 0c do baśniowej krainy tańca i muzyki, w której poznaliśmy historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta.
Klasa 1a próbuje ratować naszą planetę Ziemię. Dołącz się do nas! Zbieramy drobne elektrośmieci.
Archiwum Aktualności