Uczniowie klasy sportowej zobaczyli eksponaty związane z Igrzyskami od starożytnej Olimpii, do współczesności. Oglądaliśmy repliki wszystkich medali olimpijskich zdobytych przez polskich sportowców. Po zwiedzeniu części muzealnej, wzięliśmy udział w zajęciach związanych z zasadą fair play na boisku oraz z kibicowaniem, takim dobrym, bez agresji.
Aktualności
Klasa 1 g, w lutym odwiedziła Centrum Olimpijskie
- 4
9 obrazów dla dziewięciolatka
Wraz z Falą Kultury klasa 2a pracowała nad obrazami przedstawiającymi sceny biblijne. Dzieci bardzo trafnie odgadywały tytuły dzieł oraz samodzielnie podjęły się narysowania pastelami wybranej sceny️.
W naszej sali znajdują się już cztery obrazy podarowane nam w ramach współpracy.
14 marca byliśmy na wycieczce w Muzeum Drukarstwa
Dzieci z klasy 1a poznały historię papieru i druku. Każdy uczeń zdobył sprawność Młodego Drukarza. To były bardzo pouczające warsztaty.
8
19 marca Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku obchodzi imieniny marszałka
Z tej okazji dzieci z klasy 1a przygotowały prezent - portret Piłsudskiego i montaż słowny o tym, czym dla dzieci jest niepodległość. Prace przekaże kurier, a my liczymy na współpracę z edukatorami z muzeum w przyszłym roku szkolnym.
Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w 1c
Uczniowie naszej klasy lubią sprawiać sobie przyjemne niespodzianki. Chłopcy pamiętali o dziewczynkach, a one nie zapomniały o nich.
2
Nasza koleżanka z Afryki
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Adopcji Serca. Pomagamy 7-letniej Deborze z Rwandy, z miasta Kigali. Jest ona dzieckiem adoptowanym i ma pięcioro rodzeństwa. Dzięki pomocy uczniów z naszej szkoły dziecko ma zapewniony posiłek i edukację.
Klasa 1e wzięła udział w konkursie dzielnicowym MatPlanety
Dzieci zakończyły swoje projekty...a prace trafiły już do organizatorów. Trzymamy mocno kciuki.
1
Dzień kobiet w 1e
Nie obyło się bez tulipanów, laurek i słodyczy !
3
W szkole jest super !
A prace w tle to nasze wspólne dzieło:) Dzieci z kl. 1a ;)
A niech to czekolada!
Taki tytuł miało przedstawienie w Teatrze Baj, na którym była klasa 1d. Dzisiejsze wyjście było nagrodą za ubiegłoroczny udział w akcji "Rowerowy maj". Przedstawienie było oparte na książce Pawła Beręsewicza pt. A niech to czekolada!
Program edukacyjny "Bezpieczna woda"
Wszystkie klasy w naszej szkole brały udział w bardzo ciekawym programie edukacyjnym Fundacji Sztorm. Ratownicy i instruktorzy opowiadali o zasadach zachowania się w wodzie i w jej okolicy. Wiedza, którą zdobyliśmy na tych zajęciach na pewno przyda nam się na wakacjach.
7
"Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda tak się zaczyna nasza przygoda..."
W tym tygodniu klasę 1f odwiedziły specjalistki od zdrowych zębów. Super Czyścioch pokazał nam, jak należy dbać o zęby, dowiedzieliśmy co szkodzi naszym zębom, rozwiązywaliśmy zagadki i trenowalismy prawidłowe szczotkowanie. Teraz próchnica nie jest dla nas groźna.
1
Uczniowie z klasy 1f wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach w Muzeum Polin
Dowiedzieliśmy się jakie mamy prawa oraz poznaliśmy postać Janusza Korczaka. Na wystawie zostaliśmy detektywami i próbowaliśmy rozwiązać zagadki. Zajęcia były bardzo inspirujące.
Tydzień Mózgu w Instytucie Nenckiego 11-16 marca
Cykl wykładów, który skierowany jest do ponadgimnazjalnej młodzieży, nauczycieli, rodziców i wszystkich zainteresowanych, oraz Dzień Mózgu dla Najmłodszych, podczas którego przewidziane są zabawy i pokazy przybliżające wiedzę o mózgu.
100 bajek na 100 lat niepodległości
Dzieci z klas 1b,1f i 2a rozpoczęły cykl spotkań czytelniczych, podczas których nauczyciele czytają bajki Jana Brzechwy.
Podczas pierwszego z dziesięciu spotkań, dzieci przypomniały sobie i poznały takie bajki jak "Chrząszcz", "Mrówka" czy "Żuk i biedronka".
Nasze delfiny, rekiny, syrenki ! ;)
- 12
1 marca klasy zerowe 0a, 0b, 0c uczestniczyły w Centrum Kultury w warsztatach artystycznych "Ale piękny świat"
Dzieci z klasy 1a wzięły udział w warsztatach literacko-plastycznych w bibliotece
Plastuś z książki Marii Kownackiej pod tutułem "Plastusiowy pamiętnik" stał się dziś bohaterem dnia. Dzieci zgodnie i twórczo pracowały w grupach. Wspólnymi siłami powstał ogromny, super plakat! Paniom z biblioteki dziękujemy za pimysł.
6
W klasie 1a świętowaliśmy Tłusty Czwartek i urodziny Oli
Za pączki dziękujemy rodzicom Oli, a za faworki babci. Pychota! Mniam, mniam! Palce lizać! Niebo w gębie!
12
Konferencja „Rodzice w trosce o dzieci” – ODWOŁANA!
Szanowni Państwo,
informujemy, iż konferencja pod tytułem „Rodzice w trosce o dzieci”, organizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Fundację Rodzice Szkole, i zaplanowana na 1 marca 2019 roku, została ODWOŁANA.
Więcej informacji można uzyskać pod linkiem: https://www.ore.edu.pl/2019/02/konferencja-rodzice-w-trosce-o-dzieci/.
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Archiwum Aktualności