21 marca odbył się mecz siatkówki na najwyższym poziomie między uczniami a nauczycielami naszej szkoły. Walka była zacięta i emocjonująca. Trwała aż 5 setów. Meczowi towarzyszyło kulturalne kibicowanieod najmłoszych pociech z klas I do najstarszych gimnazjalistów. W końcowej odsłonie – 5 secie okazało się jednak, że uczeń ( na szczęście😉) nie przerósł jeszcze mistrza. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą sportową zabawę !
Aktualności
Powitanie wiosny na sportowo
Dzień bezpiecznego Internetu
5 lutego 2019 r. odbył się kolejny DBI pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!”.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.We wszystkich klasach IV-VI w ramach lekcji informatyki przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Podczas tych zajęć powstało wiele ciekawych prac: komiksy, memy, animacje w Scratch-u, prezentacje multimedialne. Gazetkę tematyczną można podziwiać w naszej szkole. Ponadto zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Uczniowie narysowali plakaty uwzględniając tegoroczne hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".
Wyróżnienia w konkursie o zasięgu ogólnopolskim ,,Plakat DBI” otrzymali: Oskar Bogucki z kl. IVa i Patryk Nowak z kl. IVb.
Laureatom serdecznie gratulujemy !
W Meksyku, w Meksyku, w Meksyku
Klasa 2a wybrała się do Ogniska Pracy Pozaszkolnej na zajęcia z cyklu Podróże z historią sztuki. Tym razem dzieci poznały historię Majów i Inków oraz motyw słońca w ich wierzeniach. ️Uczniowie wykonali również meksykańskie lusterka.
1
"Sto bajek na sto lat niepodległości"
Po raz trzeci odbyło się wspólne czytanie bajek dzieciom.
Największą furorę zrobiła tym razem opowiastka o niezwykłej kaczce.
Dzieci zaskoczyły swoje wychowawczynie i wyrecytowały z nimi całą "Kaczkę Dziwaczkę".
Lekcja w kinie
Klasa 1a świętowała pierwszy dzień wiosny
Bociany są ! Słońce jest ! Uśmiechy na buzi od ucha do ucha...
Kolejna lekcja prowadzona przez uczniów;)
Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 0b okazał się dniem pełnym wrażeń. Tanecznym krokiem weszły do nas dziewczynki z 8 klasy by poprowadzić zajęcia w języku angielskim. Następnie niespodziewanie zostaliśmy porwani na zajęcia z pracownikiem ZTM. Myślę, że będzie co wspominać.
Pierwszy dzień wiosny
Do klasy 2a przyszli koledzy z klasy 8a, aby poprowadzić lekcję matematyki.
3x5 20x4 5x5
Chłopcy przygotowali karty pracy, ciekawe zadania z treścią oraz aktywne ćwiczenia z mnożenia i dzielenia. ✔️
Każdy z uczniów pracował przy tablicy oraz wykazywał się swoimi umiejętnościami w zespołach.
Warsztaty dla rodziców
W klasie 0a wielkie poruszenie! Dziś pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Razem z Marzanną poszliśmy na pierwszy wiosenny spacer - witaj, Wiosno !
Miś paplak
Klasa 2a uwielbia zajęcia czytelnicze w Bibliotece Publicznej.
Tym razem dzieci poznały egzotyczną przygidę Misia paplaka i stworzyły prawdziwie niesamowity plakat do poznanej historii. ️
Klasa 1f zakończyła swoją obserwację przyrodniczą
Przez dwa tygodnie obserwowaliśmy, jak zmienia się nasza rzeżucha w zależności od warunków do rozwoju. Teraz każdy z nas już wie czego potrzebują rośliny do życia.
Muzyka nam w duszy gra
Klasa 1f wybrała się na wspaniały koncert pt. Król i jazz w Oranżerii Pałacu w Wilanowie. Dzieci miały możliwość posłuchania utworów z okresu baroku oraz muzyki m.in. z filmu Star Wars i Vaiana.
1
Maski, wianki, kapelusze - w karnawale błyszczeć muszę
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy 2a zdobycia wyróżnienia w dzielnicowym konkursie plastyczno-technicznym.
100 bajek na 100 lat niepodległości
"Na południe od Rogowa
mieszka w leśnej dziupli sowa,
która całą noc do rana
tkwi nad książką, zaczytana"
Uczniowie klas 1b, 1f oraz 2a drugi raz wzięli udział w czytaniu bajek Jana Brzechwy. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali drugiej dziesiątki krótkich bajeczek i już czekają na kolejne.
Niezwykła Liczba Pi
14 marca podczas obchodów Dnia Liczby Pi, obchodzonym w XXIII Liceum Ogólnoksztalcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Niezwykła Liczba Pi. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej związanej z liczbą Pi. Praca miała charakter twórczy. Uczeń klasy IVB - Stanisław Leliwa-Maliński został laureatem III miejsca.
Na zdjęciu Staś i opiekun - pani Anna Kucharzewska (nauczyciel matematyki).
Indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi z Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES.
Konsultacje odbywają się dla uczniów z warszawskich szkół w Pałacu Młodzieży (wejście do Pałacu Młodzieży od strony ul. Świętokrzyskiej/ul. E.Plater) w dniach 23, 24, 30, 31 marca 2019 r., oraz 6, 7 kwietnia 2019 r.
Na indywidualne konsultacje zgłasza się rodzic/opiekun prawny razem ze swoim niepełnoletnim dzieckiem.
Link dotyczący zapisów na Warszawskie Dni Otwarte Doradztwa Zawodowego.
http://crdz.wcies.edu.pl/indywidualne-konsultacje-z-doradcami-zawodowymi
Zachęcamy do lektury kolejnego wydania gazetki szkolnej
W środę 13 marca, odwiedziła klasę 1 g starsza koleżanka
Amelka uczy się w czwartej klasie w Kolorowej Szkole, czyli Szkole Podstawowej nr 312. Przyszła do klasy na zaproszenie naszej wychowawczyni. W ramach zajęć: "Poznajemy zwierzęta hodowane w domu" pokazała nam chomika dżungarskiego i szczurka. Amelka pięknie opisała wymagania życiowe tych gryzoni. Przypomniała nam też, że zwierzę nie jest zabawką. Bardzo dziękujemy Amelce i jej mamie, za to wspaniałe spotkanie!"
1
Hodowla, obserwacja i doświadczenie z rzeżuchą w kl 1g
Klasa 1 g po raz pierwszy brała udział w pracy metodą projektu. Poznaliśmy wartości odżywcze tej rośliny. Następnie założyliśmy hodowlę. Rozpoczęliśmy 9 dniową obserwację. Badaliśmy rozwój rzeżuchy wysianej na różnym podłożu: wacie i ziemi. Kolejny element obserwacji dotyczył warunków, takich jak podlewanie i dostęp do słońca. Każdy z nas wypełniał swoją kartę obserwacji. Dwie dodatkowe doniczki pozbawiliśmy światła, ukryła je pani w szafce.
Jakie ciekawe rzeczy zaobserwowaliśmy! Zobaczcie! Na koniec były pyszne kanapki z rzeżuchą"
13
Archiwum Aktualności