Aktualności

          • Powitanie wiosny na sportowo 

          • 21 marca odbył się mecz siatkówki na najwyższym poziomie między uczniami a nauczycielami naszej szkoły. Walka była zacięta i emocjonująca. Trwała aż 5 setów. Meczowi towarzyszyło kulturalne kibicowanieod najmłoszych pociech z klas I do najstarszych gimnazjalistów. W końcowej odsłonie – 5 secie okazało się jednak, że uczeń ( na szczęście😉) nie przerósł jeszcze mistrza. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą sportową zabawę !

          • Dzień bezpiecznego Internetu

          • 5 lutego 2019 r. odbył się kolejny DBI pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!”.

            Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.We wszystkich klasach IV-VI w ramach lekcji informatyki przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Podczas tych zajęć powstało wiele ciekawych prac: komiksy, memy, animacje w Scratch-u, prezentacje multimedialne. Gazetkę tematyczną można podziwiać w naszej szkole. Ponadto zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Uczniowie narysowali plakaty uwzględniając tegoroczne hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!".

            Wyróżnienia w konkursie o zasięgu ogólnopolskim ,,Plakat DBI” otrzymali: Oskar Bogucki z kl. IVa i Patryk Nowak z kl. IVb.

            Laureatom serdecznie gratulujemy !

          • W Meksyku, w Meksyku, w Meksyku

          • Klasa 2a wybrała się do Ogniska Pracy Pozaszkolnej na zajęcia z cyklu Podróże z historią sztuki. Tym razem dzieci poznały historię Majów i Inków oraz motyw słońca w ich wierzeniach. Uczniowie wykonali również meksykańskie lusterka.

          • "Sto bajek na sto lat niepodległości"

          • Po raz trzeci odbyło się wspólne czytanie bajek dzieciom. 

            Największą furorę zrobiła tym razem opowiastka o niezwykłej kaczce. 

            Dzieci zaskoczyły swoje wychowawczynie i wyrecytowały z nimi całą "Kaczkę Dziwaczkę".  

          • Kolejna lekcja prowadzona przez uczniów;)

          • Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 0b okazał się dniem pełnym wrażeń. Tanecznym krokiem weszły do nas dziewczynki z 8 klasy by poprowadzić zajęcia w języku angielskim. Następnie niespodziewanie zostaliśmy porwani na zajęcia z pracownikiem ZTM. Myślę, że będzie co wspominać.

          • Pierwszy dzień wiosny 

          • Do klasy 2a przyszli koledzy z klasy 8a, aby poprowadzić lekcję matematyki. 

            3x5      20x4     5x5

            Chłopcy przygotowali karty pracy, ciekawe zadania z treścią oraz aktywne ćwiczenia z mnożenia i dzielenia. ✔️

            Każdy z uczniów pracował przy tablicy oraz wykazywał się swoimi umiejętnościami w zespołach.

          • Miś paplak

          • Klasa 2a uwielbia zajęcia czytelnicze w Bibliotece Publicznej.

            Tym razem dzieci poznały egzotyczną przygidę Misia paplaka i stworzyły prawdziwie niesamowity plakat do poznanej historii. 

          • Muzyka nam w duszy gra

          • Klasa 1f wybrała się na wspaniały koncert pt. Król i jazz w Oranżerii Pałacu w Wilanowie. Dzieci miały możliwość posłuchania utworów z okresu baroku oraz muzyki m.in. z filmu Star Wars i Vaiana. 

          • 100 bajek na 100 lat niepodległości 

          • "Na południe od Rogowa

            mieszka w leśnej dziupli sowa, 

            która całą noc do rana 

            tkwi nad książką, zaczytana" 

             

            Uczniowie klas 1b, 1f oraz 2a drugi raz wzięli udział w czytaniu bajek Jana Brzechwy. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali drugiej dziesiątki krótkich bajeczek i już czekają na kolejne.

          • Niezwykła Liczba Pi

          • 14 marca podczas obchodów Dnia Liczby Pi, obchodzonym w XXIII Liceum Ogólnoksztalcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Niezwykła Liczba Pi. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej związanej z liczbą Pi. Praca miała charakter twórczy. Uczeń klasy IVB - Stanisław Leliwa-Maliński został laureatem III miejsca.

            Na zdjęciu Staś i opiekun - pani Anna Kucharzewska (nauczyciel matematyki).

          • W środę 13 marca, odwiedziła klasę 1 g starsza koleżanka

          • Amelka uczy się w czwartej klasie w Kolorowej Szkole, czyli Szkole Podstawowej nr 312. Przyszła do klasy na zaproszenie naszej wychowawczyni. W ramach zajęć: "Poznajemy zwierzęta hodowane w domu" pokazała nam chomika dżungarskiego i szczurka. Amelka pięknie opisała wymagania życiowe tych gryzoni. Przypomniała nam też, że zwierzę nie jest zabawką. Bardzo dziękujemy Amelce i jej mamie, za to wspaniałe spotkanie!" 

          • Hodowla, obserwacja i doświadczenie z rzeżuchą w kl 1g

          • Klasa 1 g po raz pierwszy brała udział w pracy metodą projektu. Poznaliśmy wartości odżywcze tej rośliny. Następnie założyliśmy hodowlę. Rozpoczęliśmy 9 dniową obserwację. Badaliśmy rozwój rzeżuchy wysianej na różnym podłożu: wacie i ziemi. Kolejny element obserwacji dotyczył warunków, takich jak podlewanie i dostęp do słońca. Każdy z nas wypełniał swoją kartę obserwacji.  Dwie  dodatkowe doniczki pozbawiliśmy światła, ukryła je pani w szafce. 

            Jakie ciekawe rzeczy zaobserwowaliśmy! Zobaczcie! Na koniec były pyszne kanapki z rzeżuchą"

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich
      • 0-22.671 08 42 centrala/fax
      • ul. Gen. Romana Abrahama 10
        03-982 Warszawa
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych