Aktualności

          • Andrzejki !

          • Zabawa andrzejkowa w klasie 1f odbyła się w fantastycznej atmosferze. Było mnóstwo emocji, zabaw, atrakcji i przede wszystkim dużo śmiechu. Bardzo dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy.

          • 23 listopad - Dzień Patrona

          • Za nami kolejne obchody Dni Lwowa w Warszawie. Rozpoczłęły się w piątek 23 listopada, w Naszej Szkole. Nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru oraz ślubownanie klas I. W sobotę zaś, Poczet Sztandarowy wziął udział we Mszy Świętej w intencji Poległych w Obronie Lwowa, a także w uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

          • Event Fabryka Czekolady w Atrium Promenada

          • Klasa 5a odwiedziła Fabrykę Czekolady. Uczniowie dowiedzieli się z czego robi się czekoladę, przygotowali własną, udekorowali wedle upodobań i zjedli ze smakiem. 

            Choć na co dzień oczywiście... zdrowe żywienie, jak przystało na klasę pływacką ! ;)

          • Klasa 2a uwielbia wyzwania.

          • Dziś spróbowali swoich sił w przyrządzaniu potraw. W ramach udziału w programie edukacyjnym "Wiem co jem" przyrządzili trzy potrawy. 

            Pasta jajeczna z awokado i szczypiorkiem, sałatka z orzechami włoskimi, granatem, serem mozzarella i roszponką oraz chipsy warzywne z dipem koperkowym smakowały wybornie.

            Dzieci spróbowały nowych potraw i przy okazji zjadły pyszne drugie śniadanie. 

            Przed nami jeszcze trzecie spotkanie, podczas którego będziemy się gimnastykować, ale bez użycia desek do krojenia i noży. Nie możemy się już doczekać. 

          • Jesteśmy dumni z naszych absolwentów!

          • W sobotę byliśmy gośćmi na uroczystym ślubowaniu u naszego absolwenta, Miłosza Wasielewskiego, który we wrześniu rozpoczął naukę w liceum lotniczym w Dęblinie. Miłoszowi życzymy tyle lądowań co startów!

          • Spotkanie ze świętym Mikołajem :)

          • 26 listopada klasa 0a uczestniczyła w zabawach z elfami na stadionie narodowym. Na koniec spotkała św. Mikołaja i w świątecznych nastrojach wróciła do szkoły.

          • Dzieci dzieciom. Koncert pieśni patriotycznej.

          • Klasa 2a miała zaszczyt uczestniczyć w koncercie pieśni patriotycznej, na który została zaproszona przez uczniów klas trzecich że Szkoły Podstawowej nr 279.

            Dzieci zaprezentowały piękne i wzruszające pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej. Piosenką "Niepodległość" młodzi śpiewacy zdobyli serca naszych dzieci oraz wychowawczyń. 

            Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie paniom ze świetlicy szkolnej Chatki Puchatka. 

          • Koncert 'Piękne bo polskie'

          • W dniu 26 listopada odbył się w naszej szkole koncert pieśni patriotycznej "Piękne bo polskie" w wykonaniu fundacji Maestra.

            Projekt realizowany jest w warszawskich szkołach dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej.

            Wszystkie klasy wzięły udział w projekcie. Dzieci i młodzież słuchały pieśni patriotycznych takich jak "Bogurodzica" czy "Czerwone mąki na Monte Casino" . Wspólnie z piosenkarką uczniowie odśpiewali Hymn Narodowy oraz "Legiony". 

          • Otrzęsiny klas 1 :)

          • Dnia 22.11 przed oficjalnymi uroczystościami Święta Szkoły oraz ślubowania, samorząd uczniów naszej szkoły przygotował dla pierwszaków otrzęsiny. Klasy musiały zaprezentować się swoim starszym kolegom, miały także do wykonania trudne zadania, ale świetnie dały sobie radę! Społeczność uczniowska z radością przywitała klasy pierwsze w swym gronie. Dziękujemy za świetna zabawę uczestnikom i organizatorom.

          • Przepiękne przedstawienie klasy 1d i 1g

          • W związku z obchodami 100-lecia Niepodległej Polski uczniowie klas 1d i 1g przygotowali uroczystość upamiętniającą 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W ten sposób oficjalnie włączyliśmy się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Scenariusz przedstawienia miał wydźwięk patriotyczny. Przypomniał o powstaniach zbrojnych, klęskach i smutnych kartach naszej historii, aż do pojawienia się na arenie dziejów Józefa Piłsudskiego.

          • Od zabawy do sportu

          • 15 i 16 listopada odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Pragi Południe w ramach programu "Od zabawy do sportu". Reprezentacja każdej szkoły liczyła 12 uczestników (po 2 dziewczynki i 2 chłopców z rocznika 2008, 2009 i 2010) plus zawodnicy rezerwowi. Zdrowa rywalizacja i dobra zabawa pozwoliły wywalczyć uczniom naszej szkoły III miejsce. 

            Gratulujemy całemu zespołowi  ! :)

            Dziękujemy również Rodzicom za doping i wsparcie :)

          • Wiem co jem

          • Klasa 2a przystąpiła do programu edukacyjnego dotyczącego zdrowego odżywiania. 

            W trakcie pierwszych z serii zajęć dzieci poznały zasady komponowania śniadania, ułożyły produkty na piramidzie żywienia oraz porównywały produkty pod względem wartości odżywczych. 

          • 'To jest Polska właśnie'

          • Zwycięzcy klasowego etapu konkursu dzielnicowego pojechali reprezentować Naszą Szkołę w finale. 

            Uczniowie klasy 2a wykazali się pomysłem oraz wiedzą i pokazali swój talent plastyczny. 

            Dzieci zajęły dwa miejsca na podium! 

            I miejsce - Gabriela Baran 

            III miejsce - Wojciech Hołownia

            Serdecznie gratulujemy :))

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich
      • 0-22.671 08 42 centrala/fax
      • ul. Gen. Romana Abrahama 10
        03-982 Warszawa
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych