W klasie 1f miesiąc październik był miesiącem obfitym w urodziny. Były życzenia, słodkości, balony, zabawy i dużo radości. Wszystkim solenizantom: Agatce, Kalince, Michałowi i Natalce życzymy wszystkiego najlepszego.
Aktualności
Wszystkiego najlepszego !
"Poznajemy zawody"
Dnia 26 października, w klasie 1f odbyły się zajęcia z rodzicem w ramach cyklu "Poznajemy zawody". Mama jednego z uczniów opowiedziała dzieciom czym zajmuje się doula, aby przybliżyć ten zawód przyniosła kilka rekwizytów. Było bardzo przyjemnie i relaksująco.
12 listopada 2018 r - obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Dzień wolny szkoły
Półfinał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej "Usłysz Panie, moje słowa"
27 października odbył się półfinał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej "Usłysz Panie, moje słowa". Konkurs przeprowadzono w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- Charążka Jan (kl. 1),
- Maliszewska Dominika (kl. 1),
- Michalec Aleksandra (kl. 1),
- Leliwa-Maliński Stanisław (kl. 4).
Do finału zakwalifikowała się Dominika Maliszewska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1
5 listopada zerówki 0a,0b,0c uczestniczyły w pięknym i pouczającym przedstawieniu o niepodległości. W formie bajki dzieci poznały życie Józefa Piłsudskiego
Zrobione! Kącik kwiatowy w naszym holu. Dzieci z 1a to koloryści i floryści. Jest pięknie :))
- 2
Dzień Dyni w 1d
W miniony piątek rodzice i dzieci z klasy 1d mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować. Przy wspólnych zabawach czas płynął bardzo szybko:)
W klasie 1a po raz drugi świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki
Dziękujemy za te zdrowe pyszności Emilce i jej rodzicom.
Emilko wszystkiego najpiękniejszego ! ;)
Ponownie w "Azylu Pod Psim Aniołem"
Kolejna grupa uczniów odwiedziła schronisko dla zwierząt. I tym razem pogoda dopisała, a młodzież wyprowadziła psy na spacer po lesie.
Bezdomne psiaki tak się spodobały młodzieży, że może już wkrótce któryś z nich znajdzie swojego właściciela spośród uczniów.
1
Dzień Dyni w zerkówkach
Dnia 29 października w zerówkach obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci założyły sportowe ubrania w kolorze pomarańczowym. Bawiły się dyniami, stroiły sale, kolorowały obrazki. A na koniec wzięły udział w turnieju sportowym. Były bardzo wesoło!
8
Jesień w 1g
Już październik, mamy jesień. To czas zbiorów w polu, sadzie i ogrodzie. Zainspirowani poezją dla dzieci, wykonaliśmy "Jarzynowy teatrzyk"!
Zabawa była wspaniała, gdy wymyślaliśmy rozmowy warzyw. Kukiełki tak bardzo podobały się nam, że zrobiliśmy wystawę w korytarzu, na naszym piętrze.
6
Spotkanie z Rodzicem - Ekspertem ;)
Dnia 28 września 2018r. w klasie 1 g miały miejsce zajecia z cyklu Rodzic - Ekspert, przybliżające zawody naszych rodziców. Odwiedziła nas pani Marta Siemińska, mama Różyczki i opowiadała o pracy rehabilitanta ruchowego. Na "kostku" i fantomie przedstawiła budowę człowieka i uświadomiła jak ważny jest zdrowy styl życia już od najmłodszych lat.
Bardzo dziękujemy!
Gry i zabawy matematyczne
Bajkopisarze czytają oddziałom 0a i 0b
Nadszedł czas na prezentację książki. Koleżanki z klas 8 rozpoczęły czytanie najmłodszym uczniom Naszej Szkoły. Dzieci były zachwycone Bajką, która wyszła spod pióra Naszych uczniów i uczennic. Uważni słuchacze odpowiedzieli na wszystkie pytania z quizu, który został stworzony do bajki. Dziękujemy :)))
Zagłosujmy wszyscy na p. Kasię :)
Pani Katarzyna Domańska - Izdebska została zgłoszona przez jedną z rodzin swojej klasy 1b do plebiscytu Nauczyciel na Medal. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i zachęcamy wszystkich do głosów na p. Kasię.
Głosowanie trwa do 21 listopada do godz. 20.
Można głosować za pośrednictwem SMS na nr 72355 o treści WAN.86 (koszt 2 zł + VAT) lub online pod adresem: https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1002297/?groupId=17963
Pani Kasiu, trzymamy kciuki ! ;)
Dzieci klasy 1f i 1e miały możliwość spotkania się z Panią sokolniczką
Poznały wspaniałe ptaki: jastrzębia meksykańskiego i płomykówkę. Było wiele ciekawostek na temat życia tych pięknych ptaków, a ze strony dzieci dużo pytań.
1
Uczniowie klasy 1f odwiedziły dzisiaj bibliotekę. Wspólnie z Janem Brzechwą odbyły ekscytującą podróż na wyspy Bergamuty :-)
24 października klasa 0a i 0c brała udział w przedstawieniu teatralnym - Ferdynand Wspaniały. Przeżyliśmy wspaniałe wrażenia!
Bajkopisarze
Uczniowie Naszej Szkoły w dniu dzisiejszym wykonali ilustracje do książki oraz zalaminowali jej karty.
Praca ilustratora przypadła im do gustu, choć uznali, że nie należy do najłatwiejszych.
Lekcja biblioteczna klasy 0a
Dnia 22 października klasa 0a została zaproszna na lekcję biblioteczną. Rozmawialiśmy o książkach i słuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy. Spędziliśmy bardzo miło czas.
Archiwum Aktualności