„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.
22 czerwca w Naszej Szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18.
Pani Dyrektor Jolanta Kępka powitała Gości, Rodziców, Nauczycieli i – oczywiście najserdeczniej – bohaterów uroczystości – Uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.
W krótkich słowach przypomniała emocje, jakie wiązały się z przekształceniem szkoły, by zakończyć słowami skierowanymi do gimnazjalistów: „chcę powiedzieć, że jestem z Was dumna. Jestem dumna z tego, jak w serdeczny i koleżeński sposób odnieśliście się do swoich młodszych kolegów. Za okazane maluchom serce i zrozumienie, bardzo dziękuję”.
Szczególnie wzruszająco wypadło pożegnanie klas trzecich gimnazjum. Uczniowie zdawali sobie sprawę z faktu, że w takim gronie już nie spotkają się i dlatego w niejednym oku zakręciła się łza. Drugoklasiści żegnali trzecioklasistów, z kolei ci, w ciepłych słowach dziękowali Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły za przekazaną wiedzę i zaangażowanie w kształtowanie właściwych postaw wobec świata i ludzi.
Nastrój poprawił stos nagród, które zostały wręczone za wybite osiągnięcia na polu naukowym, sportowym i artystycznym. Rozdano również statuetki za godne reprezentowanie szkoły, osiągnięcia sportowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Sportowej oraz dyplomy za aktywną pracę w Samorządzie Szkolnym.
Część uczniów miała również przyjemność odebrać świadectwa z biało-czerwonym paskiem z rąk Pani Dyrektor i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Jednak najwięcej emocji wzbudziły „Gimnary” przyznawane corocznie przez nauczycieli uczniom klas trzecich gimnazjum. W tym roku przyznano je w dziewięciu kategoriach: „Złote pióro”, „Piękny umysł ścisły”, „Odkrywca świata”, „Szkolny filozof”, „Światło i dźwięk”, „Artystyczna dusza”, „Sportowiec na medal”, „Pływak na medal” i „Niezwykła osobowość”. Wszystkie wyróżnione w ten sposób osoby nagrodzone zostały gromkimi brawami.
W trakcie uroczystości doceniono również Rodziców, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w działania na rzecz szkoły i klasy. To właśnie im zostały wręczone Listy Gratulacyjne.
Uczniowie, z którymi Dyrekcja i Grono Pedagogiczne żegnało się tylko na okres wakacji, również otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dyplomy za udział w konkursach i osiągnięcia sportowe zostały przekazane ich uczestnikom w klasach przez wychowawców.
Uroczystość, przeplataną radosnymi i wzruszającymi momentami, uświetniły występy uzdolnionej artystycznie młodzieży, która zaprezentowała swoje talenty wokalne i taneczne.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Kępka, która w imieniu nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły życzyła Uczniom i ich Rodzicom wspaniałych wakacji spędzonych wśród bliskich i przyjaciół, wypoczynku i regeneracji sił. Prosiła również o rozsądek i zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych zabaw i wypraw.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ;)