Aktualności
Serdecznie zapraszamy!
Podziękowanie
Wizyta w Państwowym Muzeum Etnograficznym
Klasa 1a uczestniczyła w lekcji muzealnej w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Dzieci wykonały wycinanki łowickie oraz obrazki wycinankowe.
Światowy Dzień Książki
Z okazji Światowego Dnia Książki w Naszej szkole pojawił się regał z książkami na wymianę. Dzieci mogą przynosić swoje stare książki do szkoły i wymieniać je na książki przyniesione przez inne dzieci. Zainteresowanie Naszą Małą Wymianą Książek jest olbrzymie, co bardzo Nas cieszy.
Ogród Botaniczny
Klasa 3a dnia 20.04.2018r. w piątek wybrała się do Ogrodu Botanicznego mieszczącego się przy Łazienkach Królewskich. Podczas spaceru Pani przewodnik opowiadała dzieciom o roślinach żyjących w Polsce. Podziwialiśmy również egzotyczne rośliny. Dzieci zgodnie stwierdziły, że chciałyby mieć taki ogród przy swoim domku :)
7
Spacer po Warszawie
W sobotę 14 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na kolejny spacer po Warszawie w ramach szkolnego projektu „Moja Mała Ojczyzna – Historia Warszawy”. Tym razem młodzież miała okazję poznać ciekawe miejsca znajdujące się na placu Trzech Krzyży oraz w rejonie Alei Ujazdowskich.
MANUFAKTURA CUKIERKÓW
19 kwietnia klasa 3a odwiedziła Manufakturę cukierków, gdzie obserwowała produkcję słodkości. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pań o procesie powstawania słodyczy.
3
Piknik Promocyjny "Bliżej Siebie"
Społeczność Zespołu Szkół Spożywczo - Gastronomicznych w Warszawie serdecznie zaprasza całe rodziny z dziećmi (młodszymi i starszymi) do udziału w Lokalnym Pikniku Promocyjnym "Bliżej Siebie", który odbędzie się w naszej szkole przy ulicy Komorskiej 17/23 w najbliższą sobotę 21 kwietnia 2018 roku w godzinach 10-14.
W ramach Pikniku odbędą się:
- warsztaty kulinarne, cukiernicze, oraz baristyczne;
- warsztaty carvingu oraz garnirowania;
- konkurs wiedzy o żywności i żywieniu;
- labolatoria, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych;
- wystawa "Śladami Jana Pawła II";
- lokalne rozgrywki sportowe "O puchar Lolka";
- warsztaty logicznego myślenia;
- matematyczne origami;
- warsztaty językowe;
- konkursy, quizy i zagadki;
- przedstawienie oferty kształcenia w branży spożywczo-gastronomicznej;- dla najmłodszych: malowanie twarzy i kręcenie balonów.
- dla wszystkich: degustacje, przekąski, smakołyki:)
Celem Pikniku jest integracja społeczności środowiska lokalnego, zaprezentowanie oferty edukacyjnej oraz promocja marki szkoły gastronomicznej, jako szkoły atrakcyjnego wyboru, promocja szkoły wśród potencjalnych kandydatów do szkoły".
Z góry dziękuję za pomoc, wsparcie w organizacji :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam,
--
Małgorzata Maria Wiśniewska
Dyrektor Zespołu Szkół
Spożywczo - Gastronomicznych
ul. Komorska 17/23
04-161 Warszawa
T +48 22 6103588
M +48 604182061
m.wisniewska@edu.um.warszawa.pl
Dzień Otwarty w Technikum nr 20
Czyj to trop?
18 kwietnia klasa 3a była w Muzeum Łowiectwa i Myślistwa na lekcji w sali lasu. Uczniowie wysłuchali informacji o życiu zwierząt w lesie w Polce i zagranicą. Wykonali karty pracy z przyrody. Zwiedzili całe Muzeum z Panią Przewodniczką.Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań, na które otrzymały szczegółowe informacje.Uczniowie byli zachwyceni wrażeniami z naszej wyprawy :)
7
Las w słoiku
W klasie 3a odbyły się zajęcia przyrodnicze. Uczniowie wysłuchali informacji o klimacie jaki jest w lesie oraz o warunkach, w jakie muszą być spełnione, aby rozwijały się roślinki. Każde dziecko zasadziło w dużym słoiku swój „kawałek lasu”, w którym posadziło wybrane przez siebie roślinki :)
2
Wyprawa do Biblioteki
17 kwietnia klasa 3a odbyła lekcję biblioteczną w naszej szkole. Uczniowie wysłuchali wierszy najsłynniejszych polskich poetów oraz wykonali ciekawą pracę plastyczną pod okiem pań Bibliotekarek. W nagrodę pani Kierownik wręczyła uczniom słodką nagrodę :)
Rowerowy maj
Nasza szkoła w tym roku bierze udział w akcji " Rowerowy maj " Wszystkie klasy odbyły spotkania z animatorkami tego wydarzenia. Między innymi dzieci z klasy 1a zostały przeszkolone pod względem bezpieczeństwa podczas uczestnictwa w tej akcji. Dzieci zadeklarowały chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu oraz wykazały się olbrzymią wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze oraz bezpiecznego korzystania z roweru, rolek i hulajnogi na chodnikach i przejściach dla pieszych.
Wyróżnienia :)
Gratulacje dla Hani Barskiej:)
Kolejny numer gazetki szkolnej gotowy - zapraszamy do czytania:)))
15 kwietnia - Festiwal Odkrycia
ROWEROWY MAJ
Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory 2018
Zaproszenie dla uczniów do udziału w Stażach Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2018. Jest to niepowtarzalna okazja, aby korzystając z profesjonalnego zaplecza laboratoryjnego oraz wsparcia merytorycznego specjalistówprzygotować własny projekt badawczy i zgłosić go do Konkursu Naukowego E(x)plory. Staże odbywają się w okresie wakacyjnym na uczelniach wyższych, w instytutach naukowo-badawczych oraz innowacyjnych przedsiębiorstwach.
Uczniowie zainteresowani zgłoszeniem powinni wypełnić załączoną ankietę i odesłać ją na adres staze@explory.pl, nazywając plik swoim nazwiskiem i imieniem. Ankieta zgłoszeniowa jest dostępna do pobrania również na naszej stronie www.explory.pl w zakładce Staże Badawczo-Rozwojowe E(x)plory. Zgłoszenia osób zainteresowanych stażem przyjmowane są do 30 kwietnia 2018 r..
Wyniki rekrutacji zostaną przesłane mailowo 30 maja 2018 roku. Tego samego dnia na stronie www.explory.pl zostanie opublikowana ostateczna lista osób zakwalifikowanych do Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory 2018. Regulamin oraz informacje szczegółowe na temat staży dostępne są na stronie internetowej www.explory.pl.
Wszelkie dodatkowe zapytania prosimy kierować na adres mailowy staze@explory.pl.
Z poważaniem,
Zespół Fundacji Zaawansowanych Technologii
Harmonogram przygotowań do uroczystości I Komunii Świętej
Archiwum Aktualności