4 listopada wszystkie klasy drugie oraz klasa 3 f wzięły udział w warsztatach edukacyjnych Mini Las w słoiku. Dzięki tym niepowtarzalnym zajęciom poznaliśmy zasady doboru roślin, podłoża oraz odpowiedniej pielęgnacji. Opowiedzieliśmy o procesach zachodzących w szklanych naczyniach. Omówiliśmy każdy etap pracy czego efektem była własnoręcznie stworzona biosfera. Zajęcia w doskonały sposób połączyły dobrą zabawę z nauką o roślinach oraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych, ale przede wszystkim były doskonałym pomysłem na kreatywne spędzenie czasu w szkole.
Aktualności
Las w słoiku - warsztaty
- 12
Świeczki
Klasy 1e, 1c i 1d w ramach zajęć Warszawa z klasą miały przyjemność stworzenia pięknych żelowych świeczek.
Dzieci udekorowały swoje prace kolorowym paskiem, cekinami, muszelkami i kamykami.
Efekt WOW został osiągnięty
12
"KAŻDY MOŻE BYĆ ŚWIĘTY...jeśli tylko chce...
Piątek, 30 października była dla uczniów z klas I-III wyjątkowym dniem, w którym każdy mógł być świętym. Podsumowaniem tego wydarzenia było wspólne zaśpiewanie piosenki "Taki mały, taki duży" oraz wylosowanie nagrody dla jednego ucznia z każdej klasy, przebranego za świętego.
8
Świetlica 2b
Pod koniec października klasa 2b podczas zajęć w świetlicy rozmawiała z wychowawcą o bezpieczeństwie w sieci, o zaletach i wadach Internetu. Uczniowie opowiadali, jak często z niego korzystają i w jaki sposób. Oczywiście każdy przyznał, że gra w gry ale bezpieczne. Na koniec zajęć na prośbę wychowawcy, dzieci projektowały własne gry komputerowe na papierze.
7
Jesienią też kwitną kwiaty
Klasa 1e uczestniczyła w warsztatach plastycznych dzięki współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej nr 4.
Dzieciaki odwiedziły Panie i nauczyły jak pięknie zaprezentować chryzantemy na papierze. Dzieci używały do malowanie nie tylko pędzli, ale również rurek od papieru.
3
Święto Dyni 1e
Klasa 1e lubi się bawić. Dlatego z radością podeszła do celebrowania Dnia Dyni.
Dzieci poprzebierały się w śmieszne, straszne i ciekawe stroje oraz bawiły się w cukierek albo psikus
Geometria
Klasa 1e świetnie bawi się poznając figury i układając je z patyczków.
Odwzorowywanie i tworzenie idzie im po mistrzowsku.
Świetlica
Dzieci z klasy 1e uczestniczyły w zajęciach "W świecie książki" realizowanych metodą projektu. Opowiadały o procesie powstawania książki, poszukiwały odpowiedzi nt produkcji papieru oraz stworzyły mini książeczki.
Święto Dyni
Uczniowie z klas 1d i 3f brali udział w obchodach Święta Dyni. Było malowanie dyniom buziek: strasznych, śmiesznych lub wesołych. Podczas tego szalonego dnia odbyły się również zabawy ruchowe takie, jak: slalom dyni oraz taniec kościotrupa. Było dużo uśmiechu i zabawy. Dzieci poznały również różne odmiany dyni oraz dania, które można z nich ugotować. Podczas zajęć było sporo edukacji matematycznej, ponieważ porównywaliśmy, liczyliśmy i mierzyliśmy nasze dynie.
6
Pola Nadziei
Nasza szkoła wzięła w tym roku udział w akcji "Pola Nadziei". W ramach programu uwrażliwia się dzieci i młodzież na potrzeby osób cierpiących a także szerzy się idee niesienia pomocy innym. Symbolem akcji jest żonkil.
Wolontariat Szkolny zdecydował, że w tym roku na kiermaszu szkolnym będą sprzedawane cebulki żonkili. Oczywiście wszystkie zebrane fundusze przekazane będą na polskie hospicja. Część cebulek kwiatów została posadzona przez dzieci na szkolnym patio aby wspierać i pamiętać o tej akcji.
10
HAPPY HALLOWEEN
Ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
Akademia Kompetencji Kluczowych
W ramach projektu AKADEMII KOMPETENCJI KLUCZOWYCH podczas edukacji o zdrowym odżywianiu uczniowie klasy sportowej 2 a SP375 w Warszawie stworzyli swoją własną piramidę żywienia. Uczniowie poznali zasady zdrowego stylu życia i dowiedzieli się, na czym polega prawidłowe odżywianie. Po dzisiejszych zajęciach wiemy, że należy pić wodę, zamiast słodzonych napojów, spożywać owoce, warzywa i ciemne pieczywo jak również wiemy, że aktywność ruchowa wzmacnia i hartuje organizm. Jesteśmy klasą sportową i zawsze chętnie uczestniczymy w lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach nauki pływania oraz różnych formach pozalekcyjnej aktywności ruchowej. Wszyscy wiemy jak wygląda prawidłowa postawa ciała i staramy się dbać o własną sylwetkę. Dzisiejsze zajęcia zakończyliśmy degustacją świeżego, zdrowego i jakże pysznego soku ze świeżych owoców.
8
Projekt „Moje zainteresowania” w klasie 3G
Od października w klasie trzeciej trwa projekt „Moje zainteresowania”. Uczniowie przygotowują występ przed klasą. Może to być prezentacja, lapbook, plakat i każda inna forma służąca pokazowi. Po prezentacji wszyscy piszemy krótki teścik, żeby pokazać prowadzącym że uważnie słuchaliśmy. Pani stawia szóstki, a wszyscy dowiadujemy się więcej o sobie nawzajem oraz przybywa nam wiedzy!Były już tematy: R. Lewandowski mój idol!, Ariana Grande- piosenka, Super zings- moje kolekcje, Architektura moja pasja, Jesienne prace na polu, Alpaki oraz Najdziwniejsze zwierzęta świata.
Zabawa świetlicowa - kalambury
W klasie 3 g uczniowie w świetlicy lubią zabawę w kalambury. Pokazujemy i rysujemy hasła.
List Prezydenta m.st. Warszawy do Nauczycieli, Rodziców i Uczniów
Szanowni Uczniowie i Rodzice!!
Zapraszamy do zapoznania się z listem od Prezydenta m.st.Warszawy
List_Prezydenta_Miasta_Stolecznego_Warszawy(1).pdf
Doświadczamy, badamy, obserwujemy
Klasa 1e zasadziła ziarna fasoli w ziemi i piasku. Dzieci codziennie sprawdzały czy ziarna się rozwijają. Po 2 tygodniach dzieci oceniły wielkość korzeni, łodyg i liści.
Zmierzyliśmy je wspólnie, obejrzeliśmy i porównywaliśmy.
Dzieci doszły do wniosku, że w ziemi rośliny rosną lepiej i szybciej. Dodatkowo poznaliśmy budowę roślin.
Poznajemy Europę
Klasa 2b i 2f co tydzień wybiera się w podróż po Europie i poznaje nowe kraje. W tym tygodniu ponownie odwiedziliśmy słoneczną Italię. Poznaliśmy najsłynniejsze regiony, miejsca i zabytki. Mogliśmy porozmawiać o zwyczajach jakie panują we Włoszech. Rozwiązywaliśmy quizy, krzyżówki, układaliśmy puzzle, poznalismy także podstawowe słówka i zaśpiewaliśmy piosenkę, która bardzo nam się spodobała.
Ciekawe gdzie wybierzemy się w następnym tygodniu ️
Akademia Kompetencji Kluczowych
Uczniowie z klasy 2f przez dwa tygodnie prowadzili zeszyty obserwacji drzew w ramach Akademii Kompetencji Kluczowych. Rozwijali w ten sposób umiejętność rozumienia i tworzenia informacji na zajęciach przyrodniczych. Stworzone przez nich dzienniki obserwacji okazały się prawdziwą skarbnicą wiedzy o drzewach liściastych i iglastych oraz krzewach. Na zajęciach uzupełnili swoją wiedzę grając w gry multimedialne.
5
Nasza Szkoła przyłączyła się do akcji "Pola nadziei"
Dzieci z klasy 1d i 1e pakowały cebulki żonkili, które możemy zakupić na szkolnym kiermaszu. Serdecznie zapraszamy do wsparcia opieki hospicyjnej.
Archiwum Aktualności