Klasa 3a oraz 3b uczestniczyły w warsztatach archeologicznych. Dzieci dowiedziały się co bada paleontologia, a co archeologia.
Sprawdzili jak to jest być badaczami zabytków oraz dokładnie opisali swoje wykopaliska.
Klasa 3a oraz 3b uczestniczyły w warsztatach archeologicznych. Dzieci dowiedziały się co bada paleontologia, a co archeologia.
Sprawdzili jak to jest być badaczami zabytków oraz dokładnie opisali swoje wykopaliska.
Uczniowie z klasy 0a byli zachwyceni zajęciami plastycznymi! Dodatkową atrakcją było jednoczesne uczenie się języka angielskiego.
Uczniowie brali udział w warsztatach obróbki lnu i plecenia koszyków. Mieli okazję zobaczyć chaty wiejskie i dworki z XVIII, XIX i XX wieku. Klasa 2g bawiła się świetnie!:)
Dzieci poznały zawód archeologa oraz ciekawostki o starożytnych cywilizacjach. Mieli możliwość poczuć się archeologiem i z wielką dokładnością starali się opisać swoje znaleziska. To był dzień pełen wrażeń.
Klasa 2 g otrzymała Kalendarze z Lasu to upominek od Lasów Państwowych. Będzie to wspaniała pomoc dydaktyczna do nauki terminarza, notowania ważnych wydarzeń klasowych oraz bogate źródło wiadomości z szeroko rozumianej ochrony środowiska.
Dziękujemy bardzo!
Uczniowie poznali dość nietypową historię, kiedy to nasi żołnierze spotkali na swej drodze biednego chłopca z małym niedźwiadkiem i tak zaczęła się ich przygoda. Karmili go, troszczyli się i pilnowali. Niedźwiadek Wojtek towarzyszył im cały czas, a kiedy podrósł z czasem stał się pełnoprawnym członkiem korpusu. Podczas gdy żołnierze przemierzali całą ciężką drogę, był ciągle z nimi. Zapisał się w pamięci nawet podczas słynnej bitwy pod Monte Cassino, donosząc amunicję! Wojtek w międzyczasie pełnił funkcję stróża i pilnował zapasów.
Jak rodzice zarabiają pieniądze? Na czym polega praca i zapłata za pracę? Kim zostanę, gdy dorosnę? To tematy poruszane podczas zajęć Piąty Wymiar Edukacji, w których uczestniczyła klasa 2c.
Teraz jest kolorowo i wesoło, jesień wcale nie jest smutna.
Klasa 0a miała możliwość uczestniczenia w zajęciach z robotyki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, skupieni na pracy i szczęśliwi z efektów. Wielu wyraziło chęć zapisania się na zajęcia.
23 września w klasie 1d zostaly przeprowadzone 1 zajęcia z cyklu - mali detektywi - dlaczego strach jest nam potrzebny? Po tych zajęciach odkryliśmy, że strach ma wielkie oczy i jest to uczucie, które nam towarzyszy!
Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza do udziału w bezpłatnej grupie psychoedukacyjno-wsparciowej dla rodziców w konflikcie okołorozwodowym.
Zaproszamy na dwa interesujące spotkania, które organizowane będą 30 września i 1 października w siedzibie głównej biblioteki, przy ul. Meissnera 5. Spotkania z Igorem Pogorzelskim, który opowie o Julianie Tuwimie oraz Edytą Jungowską wpisują się w Warszawskie Dni Seniora 2019.
Gratulacje! Czekamy na kolejne dyplomy :)
Klasa 3a wzięła udział w zajęciach pokazowych z dramy. Dzieciaki wcieliły się w rolę eksponatów w muzeum i w ochroniarzy. Podczas zabawy eksponaty ożyły i przeraziły nocną straż. Bez uczenia się ról na pamięć i bez przygotowania dzieciaki odegrały świetne przedstawienie.
Od dziś żadna trasa nam nie straszna, ponieważ znamy zasady ruchu drogowego i wiemy jak zachować się na drodze ;)
Dzieci dowiedziały się jak powstaje nitka lnu. Plotły wiklinowe kosze, zobaczyły gospodarstwa wiejskie oraz szkołę z XIX wieku. Był to dzień pełen wrażeń. Polecamy wszystkim wycieczkę na wieś !
19 września klasa Ia udała się do stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Celem zajęć profilaktycznych było doskonalenie nauki jazdy na rowerach oraz praktyczna nauka przepisów ruchu drogowego. W towarzystwie Straży Miejskiej odbyły się zajęcia edukacyjne, dzięki którym uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz utrwalić nawyki bezpiecznych zachowań poruszania się po drogach. Oprócz części teoretycznej pierwszoklasiści mogli poćwiczyć swoje umiejętności praktyczne. Uczniowie z wielką chęcią jeździli rowerami po miasteczku, stosując się do przepisów ruchu drogowego.
Nasi Rodzice zadbali o to aby nasze prace szybko schły. Dziękujemy!
Powered by aSc EduPage