Aktualności
Ciąg dalszy szaleństw halloweenowych :)
- 10
Cukierek albo psikus
Dzisiaj w szkole było mnóstwo zabawy, śmiechu no i trochę strachu...........Sami się przekonajcie!!!
3
#Szkoła pamięta
Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły upamiętnili zasłużonych dla Polski generałów przygotowując gazetki szkolne zdobiące nasze korytarze.
#Szkoła Pamięta
Dzieci z klasy 2 a odwiedziły Miejsce Pamięci Narodowej Olszynka Grochowska - Pomnik Poległych w bitwie pod Grochowem. Przespacerowaliśmy się Aleją Chwały, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. Wszystko to w atmosferze powagi i zadumy. W pięknym słońcu...W historię tego miejsca wprowadziła nas Opiekunka Szkolnego Koła Historycznego Pani Ania Cieplewicz oraz Jej podopieczne, uczennice klasy 6 - ekspertki w temacie Powstania Listopadowego. Dziękujemy za współpracę!
1
29 października klasa 1a i 1c włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej - #Szkoła pamięta
Dzieci udały się na Kopiec Powstania Warszawskiego, który został usypany na Czerniakowie w dzielnicy Mokotów z gruzów zniszczonego miasta. Uporządkowano go z okazji 60-tej rocznicy wybuchu Powstania w 2004 r. Na Kopcu stoi kilkumetrowej wielkości znak Polski Walczącej z datą: 1944.
Uczniowie zapalili znicze oraz oddali minutą ciszy hołd Powstańcom.
Klasa 1a uczestniczyła również w lekcji historii w Przystanku Historia na warsztatach pt.: Szeregowy Wojciech Miś. Historia niedźwiedzia, który został żołnierzem."
6
Dnia 29 października klasa 0b uczestniczyła w warsztatach "6 obrazów dla 6-latka"
- 1
Mali studenci, wielka inauguracja.
W samo południe 27 października odbyła się Inauguracja XVII edycjii Akademii Przyszłości.
Mali studenci odebrali swoje Indeksy na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Imprezie towarzyszyły eksperymenty "Szalonego Naukowca" oraz występy magika, którego asystentką była Amelia Nawrocka z kl. 2e.
W blasku fleszy i przy gromkim śpiewie "sto lat" Aleksander Powierza z kl.6b odebrał swój Indeks Sukcesu świętując jednocześnie w tym dniu urodziny.
Z naszej szkoły łącznie siedmioro uczniów rozpoczęło swoją przygodę z Akademią.
A o tym że podczas imprezy było wesoło, śmiesznie, ciekawie i momentami słodko niech świadczy fotreportaż.
Wszystkim świeżo upieczonym studentom gratulujemy i życzymy sukcesów !
Bioróżnorodność
Bardzo trudne pojęcie, z którym zmierzyły się dzieci z klasy 3b podczas zajęć rozwijających uzdolnienia.
Przenieśliśmy się dzięki naszej wyobraźni na piękną, zieloną łąkę...
Słońce nas ogrzewało, a trawa delikatnie szumiała.
Pośród traw rosły gdzieniegdzie kwiaty polne...
Na jednym źdźble zauważyliśmy pasikonika, tuż obok skakała żabka...
Uczniowie rozpoczęli też pracę nad graficznym przedstawieniem naszych wizji...
Cdn ..
Świetlica
Na zajęciach świetlicowych uczniowie klasy 2a i 2g przygotowali pracę plastyczną "Drzewo naszej grupy". Rozpoczęli przygodę z grami planszowymi różnych krajów. Na zdjęciu gra "do-guti". Rzeźbili w masie solnej.
25 października klasa 1a wzięła udział w warsztatach profilaktycznych "Radośnie działamy razem"
Uczniowie zapoznali się z uczuciami, takimi jak: radość, złość, strach, smutek, wstyd. Dzieci uczyły się jak rozpoznawać u siebie objawy złości, radości, strachu, smutku. Proponowały akceptowane sposoby radzenia sobie z uczuciami i emocjami. Pierwszoklasiści aktywnie i chętnie współpracowali z prowadzącymi zajęcia, dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy integrujące grupę.
3
24 października klasa 1a przystąpiła do projektu „Przyjaciele Pandy”
Jest to program edukacyjny stworzony przez Fundację WWF Polska uczący dzieci szacunku do przyrody i wspierający uczniów w odkrywaniu jej tajemnic. Uczniowie stworzyli jesienne drzewo oraz dowiedzieli się jakie zwierzęta leśne, ptaki oraz grzyby można spotkać o tej porze roku.
"Szkoła pamięta"
W dniu dzisiejszym klasa 1f uczestniczyła w lekcji historycznej, która przybliżyła nam wydarzenia ważne dla każdego Polaka. Mówiliśmy o tym jak Polska walczyła o wolność i odzyskanie niepodległości. Poznaliśmy wiele ważnych dla naszego kraju postaci, m.in. Józefa Piłsudskiego. Wiemy też, że odbudowa Polski i Warszawy trwała bardzo długo. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i możemy żyć w wolnym kraju, uczyć się ojczystego języka oraz poznawać historię Polski.
#SzkołaPamięta
4
Zajęcia "Akcja recytacja" w klasie 1f
W ramach zajęć "Akcja recytacja" nie tylko ćwiczymy nasze języki i pamięć, ale mamy także okazję pokazać jak rozumiemy omawiany na zajęciach wiersz. W tym tygodniu był to wiersz pt. "Jesienne słońce" - czasem kolorowe, czasem schowane za chmurami. W oczach dzieci zawsze piękne i gorące.
Klasy 0a i 0b w Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe na występie teatralnym pt. "Królik Baks"
Uczniowie doskonale się bawili oglądając przygody tytułowego królika!
4
Konkurs w świetlicy
23.10.2019r. odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego w świetlicy szkolnej "Drzewo naszej grupy". Uczniowie z wychowawcami przygotowali piękne prace wykorzystując różne materiały i techniki. Jury wyróżniło uczniów klas: 1f, 1e, 2d, 2f. Dyplomy oraz nagrody - gry edukacyjne wręczyła kierownik świetlicy szkolnej Andżelika Bieniasz. Prace plastyczne można oglądać do 29.10.2019r. na holu D naszej szkoły.
Szkolni artyści
Zwykła lekcja plastyki w klasie 2 a - Niezwykłe dzieła sztuki!
Szkoła pamięta
Nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. JUŻ DZIAŁAMY!!!!!!!
Rysunki prawie jak w grocie Lascaux - świetlica 1f
24.10.2019 roku 1f przeniosła się w czasie. Były to odległe czasy prehistoryczne, gdzie człowiek pozostawiał ślady sztuki w jaskini. Dzieciaki zainspirowane niezwykłą sztuką jaskiniową odkrytą w 1940 roku we Francji, stworzyły w sali kolorowe malowidła. Ta "podróż" dała dzieciom wiele radości.
Lekcja z rodzicem w klasie 2f
Uczniowie klasy 2f, mieli przyjemność gościć w klasie mamę jednego z uczniów. Mama Mikołaja opowiedziała nam o swoim zawodzie - surdopedagog. Opowiedziała o daktylografii, czyli alfabecie w języku migowym. Nauczyliśmy się kilku prostych wyrażeń w tym języku m.in. dzień dobry, mama, tata, kocham cię itp. Zobaczyliśmy jak wygląda ucho w środku i aparat słuchowy. Teraz już wiemy, jak ważny jest w naszym życiu słuch. Bardzo dziękujemy!!!
Lalki - motanki na świetlicy
Uczniowie kl. 1b i 1d samodzielnie wykonali słowiańskie lalki dobrych życzeń – motanki. Lalki powstały przy użyciu skrawków materiałów, wełny, sznurków oraz nici. Dzieci zapoznały się z ideą ponownego wykorzystania niepotrzebnych materiałów. Warsztaty okazały się wspaniałą zabawą, która sprawiła wiele radości i uśmiechu.