Klasa 3a i 3b po raz drugi spotkały się z podróżnikiem.
Tym razem dzieci szły śladami wielkiego lodowca.
Klasa 3a i 3b po raz drugi spotkały się z podróżnikiem.
Tym razem dzieci szły śladami wielkiego lodowca.
Co stanie się z człowiekiem w czarnej dziurze?
Jaki jest widok z drogi mlecznej?
Na te i inne pytania uzyskały dzieci z Naszej Szkoły. Dr hab Nalewajko wyjaśnił wiele pojęć i przekazał mnóstwo wiedzy uczniom. Dziękujemy.
Chcielibyśmy pochwalić się osobą Mateusza Lohmanna, ucznia klasy 4a, który mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo prestiżowych osiągnięć.
A wszystko to zasługa pasji, determinacji i wielu, wielu godzin spędzonych na korcie.
Mateusz od 5-ego roku życia zaczął trenować squasha. Jak się okazało stało się to jego największą pasją, której poświęca bardzo dużo czasu startując w turniejach polskich oraz europejskich osiągając przy tym już spore sukcesy. Obecnie trenuje w Akademii Squasha Legii Warszawa pod okiem najlepszych trenerów w Polsce. Mateusz jest 4-krotnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski (2017r. - brązowy medal; 2018r. - złoty medal; 2019r. - złoty medal w kategorii do lat 9-ciu oraz srebrny do lat 11). Mateusz jest też Drużynowym Mistrzem Polski 2019 wraz z drużyną Legii Warszawa. W maju 2019r. został powołany do kadry Polski w swojej kategorii wiekowej. Ostatni swój największy sukces Mateusz odniósł na największym międzynarodowym turnieju squasha organizowanym w Polsce, we Wrocławiu w dniach 15-17.11.2019r. gdzie zdobył złoty medal w kategorii do lat 11. Kolejne wyzwanie Mateusza to największy turniej juniorski na świecie traktowany jako mistrzostwa świata juniorskiego squasha, który organizowany będzie na początku stycznia 2020r. w Anglii, gdzie Mateusz zmierzy się z rówieśnikami z całego świata, tak więc zachęcamy do trzymania kciuków.
Poniżej zdjęcia Mateusza na korcie i z ostatniego jego międzynarodowego turnieju we Wrocławiu.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. W tym nasza;)
Dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji na temat układu słonecznego. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tematem zajęć.
Poznaliśmy krótką historię wytwórni czekolady oraz tajniki powstawania czekolady z nadzieniem truskawkowym oraz torcika wedlowskiego. Nie ominęła nas degustacja. To był słodki dzień.
Już w najbliższą niedzielę 17 listopada Msza św. w intencji Poległych w Obronie Lwowa.
Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody.
Dzieci na zakończenie dostały kolorowanki z zadaniami oraz akcesoria higieniczne do zębów!
Dzięki zajęciom wiemy już i będziemy pamiętać do jakich koszy należy wyrzucać papier, plastik, szkło czy skórkę po bananie.
Zagraliśmy w eko-grę, która była testem naszej wiedzy. Na zakończenie każde dziecko wykonało eko-bransoletkę zawieszkę.
W październiku gościliśmy misjonarza z Afryki, który bardzo ciekawie opowiedział nam o kulturze i zwyczajach tego kontynentu. Nauczył nas modlitwy "Znaku krzyża" i piosenki "Tylko Ty Panie" w języku ewe. Misje są bliskie naszemu sercu, ponieważ uczniowie naszej szkoły pomagają i korespondują z koleżanką z Afryki - Deborą.
Przekonali się dziś o tym uczniowie klasy 1f na warsztatach Matplaneta.
W środę 06 listopada z okazji sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się „Szkolna Sztafeta Niepodległości”. Czteroosobowe reprezentacje klas miały za zadanie przebiec symboliczne okrążenie oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące biografii „Ojców Niepodległości”. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się merytorycznie oraz kondycyjnie, dzięki czemu mogliśmy obserwować niezwykle zaciętą rywalizację.
Gimnastyczny Warszawski Klub Sportowy AJSEDORA ma przyjemność zaprosić Państwa na:
VII edycję Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej
pn.: „Warszawska Jesień 2019”
która odbędzie się w dniach:
30.11-01.12.2019
w Hali Sportowej „POLNA” OSiR Dzielnicy Śródmieście
w Warszawie przy ul. Polna 7a - WSTĘP WOLNY.
Każdy wie, że owoce i warzywa są pyszne i pełne witamin, dlatego chcemy zatrzymać ich smak i właściwości robiąc przetwory na zimę. W klasie 2f odbyła się degustacja słoikowych przysmaków a na koniec uczniowie wykonali warzywne - ludzikowe cudaki.
Uczniowie klasy 2f mieli przyjemność uczestniczyć w fantastycznych warsztatach fotograficznych w Akademii Fotografii. Dowiedzieliśmy się co jest potrzebne, żeby zrobić dobre zdjęcie, gdzie zrobiono najstarsze zdjęcie, jak wygląda makijaż sceniczny i telewizyjny, na koniec były zdjęcia i dużo śmiechu :)
Niech te tajemnicze zdjęcia zachęcą Was do spotkania z historią i sztuką w ramach programu Dostępna Kultura - Darmowy Listopad. Jeszcze zdążycie!
5 listopada i 7 listopada dzieci z klasy z 2f i 3 a i 3 b wzięły udział w zajęciach świetlicowych w ramach programu "Panowie i Panie oto Prażanie". Odkrywały historię Prażan - poznając dzieje Pragi - Południe a dokładniej życie: Jana Cybisa - malarza XX w. i Barbary Kolińskiej - łączniczki w czasie II wojny światowej.
Zobaczyliśmy pierwsze zdjęcie, które zostało wykonane ponad 200 lat temu. Mogliśmy wziąć do ręki aparaty, z których korzystali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Byliśmy również w charakteryzatorni, gdzie zobaczyliśmy różnicę między makijażem scenicznym a makijażem filmowym.
Na zakończenie warsztatów malowaliśmy światłem.
Zajęcia baaardzo nam się podobały :)
Poznawały tajniki zawodu stolarza, tworzyły własne prace z trocin i wiór, a następnie udały się na zasłużony posiłek. Wszyscy bawili się świetnie, zobaczcie sami.
Powered by aSc EduPage