Dnia 12 października klasy 2d i 3d przeniosły się w czasie w różne epoki Ziemi. Dzieci badały, dotykały, doświadczały różnych zjawisk. Po fascynującej lekcji wróciliśmy oczami wyobraźni do rzeczywistości.
Aktualności
Warsztaty archeologiczne
- 6
Leci samolocik przez zielony płocik...
Dzieci z 0a uwielbiają puszczać samoloty. Każdy ozdobiony papierowy model szybuje jak najwyżej i jak najdalej się da.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny EMOCJA
Uczniowie klasy 1d z wielkim entuzjazmem przystąpili do realizacji I modułu Kreatywność. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę o Vashti i porozmawialiśmy o tym, jak ważne są w naszym życiu emocje. Następnie, podczas zabawy pokazywaliśmy, jak nasze ciała zachowują się, kiedy odczuwają daną emocję. W Dniu Kropki ubraliśmy się kropeczkowo i uruchomiliśmy naszą wyobraźnię, aby stworzyć swoje kropki. Na początku i na końcu zajęć zaznaczyliśmy swoje samopoczucie na termometrze uczuć. Kodowanie to jest to co lubimy najbardziej. Tego dnia również poznaliśmy co to jest polski język migowy, wspólnie z MiguMig nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w tym języku, które wykorzystujemy na co dzień.
5
Warszawa wspiera
Czary mary - eksperyment
9 października klasy 2a, 2c,2e, 2f oraz 3d i 3e brały udział w warsztatach chemicznych "Czary mary- eksperyment".
Uczniowie poza świetną zabawą, poznali właściwości chemiczne absorbentu.
I choć wszystko widzieli na własne oczy to mimo wszystko czasem trudno było im uwierzyć w to co działo się podczas eksperymentów.
Przerwa na czytanie
W dniu 9 października uczniowie klas 1-3 razem ze swoimi wychowawcami wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V ogólnopolskiej akcji PRZERWA NA CZYTANIE i tym samym w biciu rekordu w czytaniu.
Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pokazanie, że książka może być atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Czekamy z niecierpliwością na wiadomość czy udało się nam pobić rekord z ubiegłego roku.
Eksperymenty
Uczniowie klas 1e i 2b postanowili przekonać się czy zawód naukowca jest taki wybuchowy.
Dlatego też wzięli udział w eksperymentach naukowych. Była piana i kolorowy dym.
Dzieciom bardzo się podobało więc kto wie czy za kilka lat nie wyrośnie z któregoś z naszych uczniów następca Einsteina
4
Spotkanie z drzewem
9 października klasa 2d niczym mali badacze dokonywali odkryć z wybranym drzewem. Dzieci badały, dotykały, wyszukiwały żyjątka , a swoje spostrzeżenia z tego doświadczenia opisały na kartach pracy.
1
ŚWIETLICA 2a
We wtorek 06.10 uczniowie klasy 2a wyklejali plasteliną jesienne liście. To świetna zabawa dla dzieci - działania twórcze, lepienie, ugniatanie i wyklejanie rozmaitych plastelinowych kolaży daje dzieciom bardzo wiele możliwości ;-)
Zajęcia w OPP
Uczniowie z klasy 1B mieli ogromną przyjemność uczestniczenia w warsztatach malarskich organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Byli bardzo zainteresowani i skupieni na pracy twórczej, a bukiety wrzosów które namalowali wyszły przepiękne!
3
Być jak Ignacy
Klasa 2f w ramach programu Być jak Ignacy spotkała się z głównym bohaterem, który wraz ze swoim nowym przyjacielem Blu przebywa w przyszłości. To o niej będziemy się w tym roku uczyć.Spróbujemy się dowiedzieć jakie mogą być konsekwencje eksploatacji planety?Co przyniesie rozwój technologii? A także jak za kilkadziesiąt lat może wyglądać świat.
4
Uniwersytet Dzieci w klasie 2f
W ramach Uniwersytetu Dzieci w klasie uczniowie 2f poznali sposoby radzenia sobie ze stresem. Poznali także swoje mocne strony. Mogliśmy porozmawiać o tym co możemy zmienić w swoim zachowaniu, odpowiadaliśmy na pytania, dzięki którym możemy być zgraną klasą. Był czas na śmiech, ale i na skupienie oraz pracę.
18
Zawody Siłaczy
02, 05 i 06.10. 2020 r. na "szkolnej scenie" odbyły się Świetlicowe Zawody Siłaczy. Wzięło w nich udział 75 chłopców z klas z I-III. Nasi Siłacze doskonale dawali sobie radę z różnymi konkurencjami. Wykazywali się odwagą, sprytem, siłą, sprawnością i poczuciem humoru. Publiczność doskonale się bawiła, kibicując swoim kolegom. Trudno było wybrać najsilniejszego, bo każdy z chłopców świetnie sobie radził. Na koniec nie zabrakło oczywiście dyplomów i nagród.
12
Jak zbudować robota?
23 września klasa 5 a miała okazję wzięcia udziału w lekcji festiwalowej pt. Jak zbudować robota? Zorganizowaną przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym właściwie jest robot oraz mieli możliwość zbudowania robota typu Linefollower pod czujnym okiem instruktorów.
Dzieci z zapałem uczestniczyli w zajęciach. Lekcja wszystkim bardzo się podobała.
5
Dzień Chłopaka w klasie 5 a
Trzydziestego września na godzinie wychowawczej dziewczyny z klasy V a złożyły życzenia swoim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. Były drobne upominki i słodkości. Taki dzień to okazja do milej rozmowy i wspomnień, a także wspólnej fotografii.
Warszawska Olimpiada Młodzieży w biegach przełajowych
Uczeń naszej szkoły Miłosz Jurczak z kl. 6a jako jedyny zakwalifikowała się do zawodów LIV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych odbywających się na warszawskim AWF-ie. Pobiegł bardzo dobrze zajmując IX m-ce w Warszawie.
Gratulacje Miłosz!!! Wielkie brawa!!!
Życzymy kolejnych sukcesów :)
Warsztaty Młodego Naukowca
Uczniowie klas 3b, 3f i 1d brali udział w fantastycznych warsztatach chemicznych. Dowiedzieliśmy się m.in. jaki dźwięk wydaje moneta po zamrożeniu oraz jak powstaje śnieg. Wykonywaliśmy doświadczenia przy których było pełno radości i zachwytu. Chemia jest magiczna :)
10
Deszczomierz i wiatrowskaz
Te dwa przedmioty wykonali uczniowie z klasy 4a. Umieścili je na terenie szkoły, więc aby sprawdzić ich skuteczność pozostało nam tylko czekać na deszcz i silne podmuchy wiatru
Dzień uśmiechu w naszej szkole :-)
Dzień uśmiechu w klasie 2d