Aktualności

          • IV Szkolny Konkursu Kolęd i Pastorałek dla klas 0-3

          • Wyniki IV Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17.12.2021r.

            W kategorii GRA NA INSTRUMENCIE:I miejsce Alicja Barwińska kl. 3d

            W kategorii ŚPIEW:I miejsce:Gabi Micyk kl. 3e orazJagoda Rzymowska- Nowosielska kl. 0a

            II miejsce:Agatka Cicha kl. 0a

            III miejsce:Patrycja Pastuszko kl. 3e orazKaja Kowalczyk kl. 2c

            Wyróżnienia: Justynka Jakowska 1dEryk Tarnowski kl.0aLena Rosikiewicz kl. 0aBlanka Żebrowska kl. 0a

            Dziękujemy uczestnikom, gratulujemy nagrodzonym.

            Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

          • Klasa IIIa

          • 21 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia klasa III a podczas zajęć on-line ozdabiała pierniki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Każdy uczeń według własnej inwencji udekorował pierniki na świąteczną choinkę. Dzieci poznały również historię piernika dzięki prezentacji Gustawa. Wszystkim życzymy smacznego !

          • Projekt klasowy

          • 16 grudnia klasa 3a zrealizowała projekt klasowy BOŻE NARODZENIE. Klasa miała kilka tygodni na przygotowanie różnych prezentacji w swoich grupach, które zawierały różne tematy dotyczące zbliżających się świàt. Metodà projektu zadanie zostało zrealizowane wyśmienicie! Wesołych Świąt dla wszystkich życzy klasa 3a z wychowawczynią

          • Wigilia w 3d

          • W dniu 17 grudnia w naszej klasie odbyła się Wigilia.

            Przy śpiewie kolęd, grze na instrumentach spędziliśmy wspólnie czas. 

            Wszystkim złożyliśmy najserdeczniejsze bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. 

          • Z poprawną polszczyzną na co dzień

          • Z radością pragniemy poinformować, że uczniowie:   

            Marcela K. z kl. IV a,          

            Jan J. z kl. IV a,        

            Bruno J. z kl. IV b,          

            Natalia T. z kl. VIII b

            zakwalifikowali się do II etapu XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień".     

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim!

          • Wymiana pocztówkowa

          • W tym roku "świetliczaki" z 3b i 3d brały udział w wymianie pocztówkowej, nawiązując współpracę ze szkołami im. Orląt Lwowskich- Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie i Szkołą Podstawową nr 8 w Zamościu. Z tej okazji uczniowie przygotowali na świetlicy kartki bożonarodzeniowe oraz nagrali filmik świąteczny, który przesłali do swoich kolegów i koleżanek z innych miast. W zamian dostaliśmy przepiękne pocztówki za które bardzo dziękujemy :)

          • Poznajemy mowę zwierząt

          • W dniu 14 grudnia na zajęciach przyrodniczych dzieci z klasy 3d miały okazję wziąć udział w wykładzie Uniwersytetu Dla Dzieci.

            W trakcie zajęć poznały świat zwierząt za pomocą różnych bodźców oraz aktywnie pracowały z prowadzącą. 

          • Szlachetna paczka ❤️❤️❤️

          • W tym roku, po raz drugi, nasza szkoła przy współpracy z klasą VII e z Sp185 oraz instytucją z poza szkoły przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. W czwartek tuż przed finałem odbyło się wielkie pakowanie. W akcję włączyli się nauczyciele i wolontariusze. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne produkty, trzeba je było zapakować w kartony. Następnie opakowaliśmy je w ozdobny papier. Gotowe , zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu, a te trafiły do potrzebującej rodziny. Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania. Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Opuszczaliśmy magazyn w poczuciu dobrze spełnionej misji.

            Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

            Szkolne Koło Wolontariatu oraz klasy 1a, 3a, 1d, 5a serdecznie dziękują za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Do zobaczenia w następnym roku.

          • Koncert świąteczny ❤️🎁🎅🌲🎄

          • 10 grudnia odbył się kolejny koncert muzyczny w naszej szkole tym razem odwiedzili nas prawdziwi górale - Hej, te nase góry, hej, te nase lasy! W reżimie sanitarnym wystąpiła beskidzka kapela „Jetelinka”- prym, sekund, bas, gajdy, fujarki, trombita, róg, fujara sałaska, śpiew. Opowiedzieliśmy o niezwykłej kulturze polskich górali: o obyczajach, tradycjach, świętach, wypasie owiec, pasterskim muzykowaniu. Przedstawiliśmy autentyczne stroje i instrumenty. Artyści z gór wykonali wiele ludowych pieśni, zaprezentowali taniec zbójnicki i ludowe zabawy. W koncercie zostały wykonane kolędy, zarówno góralskie, jak i tradycyjne polskie. Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt !

          • "Pożeracz moich smutków"

          • 10.12.2021r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs techniczny dla klas 0- VIII pt: "Pożeracz moich smutków".

            Prace były naprawdę fantastyczne i bardzo pomysłowe. 

            Jury w składzie: p. Iwona R., p. Agnieszka G., p. Katarzyna B., p. Ewelina S. i p. Monika G. zdecydowało o wynikach konkursu. 

            I miejsce w klasach I otrzymała Hania S. kl. 1e

            II miejsce Marcelina Z. z kl. 1b oraz Kinga U. kl. 1c

            W klasach II:

            I miejsce Borys K. z kl. 2e

            II miejsce Róża Ż. kl. 2c

            W klasach III:

            I miejsce Mikołaj M. kl. 3b

            II miejsce Antonina Ż. kl 3d

            III miejsce przypadło wspólnie Marlenie B. kl. 3d oraz Alicji Cz. kl. 3d

            I miejsce w klasach IV otrzymała Amelia N. z kl. 4e

            II miejsce Laura K. z kl. 4b

            Dziękuję wszystkim za udział w konkursie.

            Zwycięzcom serdecznie gratuluję. 

            wychowawca świetlicy- Monika G.

          • W świecie mikroorganizmów :)

          • Podczas zajęć "W świecie mikroorganizmów " uczniowie zabawili się aplikacją Quiver i na nowo odkryli tajemnice budowy komórki roślinnej i zwierzęcej. 

            Zapraszamy do galerii

          • Wiersze o Orlętach Lwowskich

          • W ramach obchodów Święta Patrona Szkoły uczniowie z kl. IV a, IV b, IV c i IV f podjęli w tym roku działanie literackie pod hasłem "Orlęta Lwowskie- to byli nasi rówieśnicy". Uczniowie mieli za zadanie napisać list do Orląt Lwowskich. Działania poprzedzone były zajęciami dotyczącymi ciekawostek z życia Patronów Szkoły. Listy uczniów zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Zachęcamy do lektury.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich
      • 0-22.671 08 42 centrala/fax
      • ul. Gen. Romana Abrahama 10
        03-982 Warszawa
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych