Aktualności

          • MATEMATYKA U KRAWCA Z 2C

          • Uczniowie klasy 2 c wybrali się na matematykę do pracowni krawieckiej. Dokonywali pomiarów, obliczeń, projektowali, sporządzali mapę myśli i wykonali rękawiczkę na swoją rękę. Podczas lekcji dobrze bawili się i współpracowali, a przede wszystkim uczyli się matematyki.

          • Drzewa genealogiczne

          • Uczniowie klasy 2c, zrealizowali zadanie 18 z modułu III projektu "Z kulturą mi do twarzy", przygotowując w języku angielskim drzewo genealogiczne swojej rodziny. Rozmawiając o swoich przodkach, poznawali swoich bliskich oraz szlifowali język angielski. Prace są piękne, staranne i pomysłowe. Zapraszamy do galerii wspomnień.

          • Szkoły Pełne Talentów

          • Szanowni Państwo,

            Z ogromną radością informuję, że nasza szkoła otrzymała nagrody w ramach akcji ,,Szkoły Pełne Talentów".

            Macie przed sobą najlepszy dowód na to, że współpraca i zaangażowanie dają wspaniałe efekty.

            Dziękuję za Waszą energię i wysiłek włożony w zbieranie Talenciaków.

            Zebraliśmy prawie 6000 punktów!

            Dzisiaj otrzymaliśmy zestaw artystyczny, który przekazałam na ręce kierownika świetlicy.

            Niebawem dotrą do nas mikroskopy, który będą uzupełnieniem wyposażenia naszej pracowni biologicznej.

            Dyrekcja

          • Projekt "Europa i ja" w 3b - spotkanie z rodzicem

          • Uczniowie klasy III b zrealizowali pierwsze zadanie projektu edukacyjnego ,,Europa i ja". Gościem naszych zajęć był tata Gustawa, który jako rodowity Hiszpan wprowadził nas w kulturę i zwyczaje wybranego przez nas państwa europejskiego - Hiszpanii.

            Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych wiadomości i ciekawostek na temat Hiszpanii. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i oglądali przygotowane prezentacje, następnie pokazywali na mapie Europy Hiszpanię, kraje z nią graniczące, największe miasta, rzeki, najwyższe góry Hiszpanii.

            Następnie wszyscy uczniowie kolorowali flagę i godło Hiszpanii. Wykonaliśmy też mapę myślową dotycząca spotkania z naszym gościem.

          • Wycieczka do teatru

          • 2 grudnia klasa 3 b wybrała się do teatru Syrena na przedstawienie pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Książka, którą zinscenizowano od wielu lat znajduje się w kanonie lektur. To jedna z najpiękniejszych pozycji, która uzupełniana została o wspaniałą oprawę muzyczną i taneczną. To barwne i przyjazne dzieciom, przedstawienie, które uczy, bawi i pozostawia niezapomniane wspomnienia! I choć historię dzieci z Bullerbyn każdy zna, bardzo miło jest ją na nowo odświeżyć i przybyć na wspaniały spektakl do Teatru Syrena.

          • Wycieczka do Łowicza

          • W ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klasy 1d i 2e zrealizowały zadanie Warsztaty ludowe. Podczas wycieczki dzieci poznały tradycje regionu, wykonały bożonarodzeniowe prace plastyczne i spotkały się z Mikołajem.

          • Jesienne Kreacje Kombinacje

          • 29 listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs Jesienne Kreacje Kombinacje. Głównym celem konkursu była integracja w grupach świetlicowych. Dzieci miały za zadanie wspólnie przygotować kreację dla osoby, która reprezentowała ich grupę. Została powołana komisja, która wyłoniła zwycięzców.

            W klasach pierwszych I miejsce zdobyła 1A, II miejsce 1D, III miejsce 1C, wyróżnienie 1B.

            W klasach drugich I miejsce zdobyła 2C, II miejsce 2B, III miejsce 2 E.

            W klasach trzecich I miejsce zdobyła 3E, II miejsce 3A.

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz tym dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu.

          • Gra terenowa

          • Za nami ważne wydarzenie jakim było Święto Szkoły.  

            Nauczycielki świetlicy wraz ze świetliczakami postanowiły wykorzystać okazję i w ramach innowacji „Sport o każdej porze roku w świetlicy” uczcić Dzień Patrona organizując grę terenową.

            W wydarzeniu wzięły udział klasy: 1b, 1c, 2c, 2d, 2e, 3a, 3d, 3e!

            Niech fotorelacja przeniesie wszystkich oglądających w emocje jakie towarzyszyły w czasie gry!

          • Kreatywne Prace Plastyczne

          • W ramach projektu Kreatywne Prace Plastyczne, uczniowie klas 1 ,2 i 3, wykonali piekne prace, nowopoznanymi technikami. "Jesienne drzewo" oraz "Frotaż z liści", robią wrażenie....

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Dzieci z klas 1-3 obchodziły uroczyście Światowy Dzień Misia. Podczas lekcji warsztatowych poznały: historię misiów, bajki z misiami w roli głównej i piosenki o nich. Na koniec wykonały makiety misiowe oraz poprzytulały się do swoich ukochanych miśków.

          • Zbiórka

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,

            Wolontariat szkolny w dniach od 30.11 do 9.12 prowadzi zbiórkę na rzecz Fundacji "Gdy liczy się czas", która wspiera dzieci na oddziałach onkologicznych.

            Zbieramy:

            kolorowanki,

            kredki bambino,

            kolorowe piżamki,

            poduszeczki,

            pościele,

            kocyki,

            kolorowe koszulki,

            słuchawki bezprzewodowe,

            kubki termiczne.

            Rzeczy przynosimy do sali 22c.

            Zachęcamy do udziału w akcji i dziękujemy za wsparcie.

            Wolontariat Szkolny

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich
      • 0-22.671 08 42 centrala/fax
      • ul. Gen. Romana Abrahama 10
        03-982 Warszawa
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych