Dzieci z oddziału 0a wykonały bałwanki z paseczków.
Praca wymagała dużych umiejętności, ale nasi najmłodsi uczniowie świetnie sobie poradzili.
Dzieci z oddziału 0a wykonały bałwanki z paseczków.
Praca wymagała dużych umiejętności, ale nasi najmłodsi uczniowie świetnie sobie poradzili.
Film nakręcony przez Ninę i Zosię z klasy 3G, łączący prace plastyczne i animacją. To wspaniała zabawa w czasie zdalnej edukacji. Zachęcamy do skorzystania z pomysłu.
W ostatnich tygodniach uczniowie klasy 2f przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji "Razem na Święta" i wykonywali na zajęciach edukacji plastycznej kartki świąteczne dla Nieznajomego oraz ozdobę choinkową dla swoich sąsiadów, która dla większości z nich będzie niemałą niespodzianką.
We wtorek 15.12 uczniowie klasy 2f brali udział w lekcji muzealnej. W czasie zajęć dowiedzieli się o tym jak wyglądali nasi przodkowie, co jedli, w co się ubierali - jednym słowem, jak żyli. Zobaczyli przy tym liczne repliki przedmiotów codziennego użytku m.in. zabawki, przyrządy higieniczne oraz prototyp tabletu. Wiemy już czym było giezło i na czym polegały postrzyżyny. Czemu nie wszystkie dzieci mogły się uczyć? Czym zajmowali się w ciągu dnia chłopcy i dziewczynki? I jak w trudnych warunkach żyli ludzie w średniowieczu.
15 grudnia klasa 2d uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych o kosmosie. Po obejrzeniu tematycznego filmu dzieci zadawały pytania-Jak powstają gwiazdy? Z czego powstają czarne dziury? Ile gwiazd jest w kosmosie? I czy w kosmosie istnieją ufoludki? To była pouczającą lekcja.
Na początku grudnia uczniowie z klasy 2b i 2d podczas zajęć online w świetlicy brali udział w lekcji „Dlaczego złość jest nam potrzebna”? zgodnie z programem Uniwersytetu Dzieci. Dzieci chętnie oglądały miniwykład prowadzony przez p. psycholog na temat tego, jaką rolę w naszym życiu pełni złość i jak odczytywać sygnały złości. Następnie oglądali prezentacje, gdzie dwie osoby okazywały złość. Zadaniem uczniów było zastanowienie się co mogło się do tego przyczynić? Podopieczni udzielali bardzo ciekawych odpowiedzi. Kolejne polecenie to pokazanie do kamerki miny i gesty, kiedy się złoszczą. Przy tym zadaniu było trochę śmiechu. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, gdzie z jednej strony kartki uczniowie rysowali, kiedy się złoszczą, a z drugiej co pomaga opanować im tą emocję. Poruszyliśmy również temat agresji, który często łączy się ze złością. Dzieci przyznały, że agresja jest czymś gorszym i same nigdy jej nie użyły. Omawialiśmy również przykładowe sposoby radzenia sobie ze złością.
Zajęcia wydawały mi się bardzo na czasie. Kiedy teraz każdy z nas spędza kilka godzin przed komputerem, zdarza się, że ma tego dość, a dodatkowo coś nie wychodzi, nasze zachowanie może przerodzić się w złość, frustrację. Dlatego tak ważne jest, aby rozmawiać o tym, co czujemy, co nas boli.
#SzlachetnaPaczka
Dni od 11 do 13 grudnia były czasem podsumowania Szlachetnej Paczki 2020. Chcemy z całego serca podziękować wszystkim Rodzicom, Dzieciom i Nauczycielom, którzy w czasie zbiórki wspierali naszą szkołę. Dzięki Państwa serdeczności nasza szkoła wspólnie z inną instytucją przygotowała wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebowała przypisana rodzina.
Serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt !
W piątek 11.12 klasa 2f doskonaliła swoje kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nowoczesnych technologii. Uczniowie na zajęciach edukacji matematycznej bawili się w sklep. Każdy z nich przygotował rzeczy, które chciał sprzedać. Były to zarówno produkty spożywcze, sprzęt elektroniczny, zabawki, ozdoby świąteczne i książki. Ceny wahały się od 3 do 1111 złotych. Uczniowie do każdego sprzedawanego produktu przygotowali opis i cenę, wystawiali paragony, przeliczali i wydawali sobie resztę wszystko pod czujnym okiem Kontrolera jakości.
Zabawa bardzo nam się podobała :)
Dnia 10.12.2020r. odbyły się zajęcia "Porozmawiajmy o wolontariacie".
Uczniowie z klasy 1e tworzyli definicję słowa wolontariusz, zastanawiali się kto może nim zostać i jakie korzyści płyną z tej roli. Przygotowali mikołajowe kartki świąteczne włączając się do akcji "Kartka świąteczna dla Nieznajomego".
Uczniowie klasy 2b i 2c w ramach zdalnych lekcji WF stworzyli przepiękne gry planszowe z aktywnosciami.
Gratulujemy kreatywności i pomysłowości!!! :)
Oto niektóre z nich :)
W październiku 2020 r. odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze. Realizacja tegorocznej I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” przypadła na czas pandemii. Jednak mimo różnych przeciwności w placówkach oświatowych w Polsce i za granicą udało się przeprowadzić akcję.
Do tegorocznej I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” zgłosiło się 1177 instytucji, zaś w akcji wzięło udział łącznie 874 placówek oświatowych, w tym 17 ze świata z 14 wcześniej wymienionych krajów. Akcja zakładała pobicie zeszłorocznego rekordu w liczbie osób czytających na przerwie tj. 158 809. Zeszłoroczny rekord, który odbył się w warunkach normalnych nie został pobity, ale mamy nowy rekord w liczbie osób czytających na przerwie w czasie pandemii i wyniósł 149 851 osób!
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!!!
Ho, ho, ho - tak przywitał uczniów Święty Mikołaj z Elfem uczniów z klasy 1d. Były zabawy i tańce z Mikołajem i co ciekawe Mikołaj wszystko wiedział o dzieciach, co lubią i jacy są.
Dziękujemy Mikołaju za wspaniałe spotkanie :)
7 grudnia dla uczniów z klasy 3f był dniem zaskoczenia i radości. Uczniowie wspólnie z wychowawczynią przeczytali list, który został wysłany prze Elfią Pocztę Podbiegunową. Nie trudno zgadnąć od kogo był :)
Dziękujemy Ci Mikołaju za cudowną niespodziankę i prezenty!!!! :)
Nowa szatnia malowana przez panią Olę i Luizę.
Oceany, wieloryby, ośmiornice.
To wszystko wkrótce zobaczycie! :)
Wielu z nas obchodzi święta Bożego Narodzenia, ale czy wiemy skąd wzięły się poszczególne tradycje? Czy od zawsze ubieraliśmy choinkę? Czy wszędzie prezenty przynosi Święty Mikołaj? Co to jest podłaźniczka i czy pająka należy się bać? Dlaczego ludzie obchodzą święta? I czy w każdym domu wyglądają one tak samo? Czemu dawniej na choince można było znaleźć jabłuszka i orzechy a wokół rozsypywano ziarno? Na te pytania uczniowie klasy 2f i 2a poznali odpowiedzi w czasie lekcji muzealnej w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Dzięki quizowi mogli sprawdzić swoją wiedzę. A na zakończenie zajęć wykonali ozdobę choinkową, która w tym roku będzie mogła ozdobić ich choinki.
8 grudnia klasa 2a obchodziła klasowe Mikołajki nieco inne niż w ubiegłym roku. Na zajęciach on-line poznaliśmy prawdziwą historię świętego Mikołaja – biskupa z Mirry, który pomagał biednym i potrzebującym. Nie wyglądał jak współczesny Mikołaj, ale tak samo jak on, dbał o wszystkie dzieci. Przeprowadziliśmy również wywiad ze Świętym Mikołajem, który odpowiadał na Nasze pytania. Wykorzystaliśmy różne technologie informacyjne na przeprowadzenie różnych zagadek mikołajkowych, odwiedziliśmy specjalnie przygotowany EscapeRoom, ubraliśmy wirtualną, klasową choinkę, a na zakończenie obejrzeliśmy specjalnie dedykowany dla Nas film od Świętego Mikołaja – Elfi. To był naprawdę udany dzień!
7 grudnia przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja.
Powered by aSc EduPage