Podczas zajęć artystycznych klasa 2d wykonała piękne świąteczne kartki oraz jajka wielkanocne. Już czujemy święta!
Kiermasz wielkanocny
Przed czy za kamerą?
Aktor, reżyser czy scenarzysta? Sprawdziliśmy, kto jest potrzebny, by powstał film. Na muzealnych eksponatach uczniowie klasy 2f zobaczyli dawne gwiazdy kina, poznali jego historię, obejrzeli film animowany. Planowali własną karierę filmową: przekonali się , czy lepiej sprawdziliby się za czy przed kamerą.
Spotkanie autorskie z Martą Guzowską
Zagadki, śledztwo, duchy... Jeśli lubicie opowieści z dreszczykiem, to koniecznie tak jak klasa 2f sięgnijcie do książek Marty Guzowskiej, z którą mogliśmy porozmawiać w czasie spotkania autorskiego.
Twórczość klas 1b i 1a w świetlicy
Uczniowie wykonali prace z plasteliny oraz klocków. Tematyka prac dowolna
6
Klasa 2f zaprasza na Kiermasz Wielkanocny. Pierwsze ozdoby już gotowe.
Emocje
8 marca klasa 2d rozmawiała na warsztatach edukacyjnych o emocjach.
To trudne tematy, ale ważne dla dzieci.
Lekcja z lekturą "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" w klasie 2 A
Z ciekawością przeczytaliśmy lekturę Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Autorka opisuje przygody skarpetek, które wyruszają w świat i robią wielkie kariery. Pragną go zmieniać i pomagać innym. Na zajęciach wykonaliśmy kolorowe lapbooki, wykonaliśmy quiz dotyczący lektury jak również uszyliśmy swoje własne niesamowite skarpetki
ŚWIETLICOWY DZIEŃ DLA UCHA I SŁUCHU.
Z okazji Międzynarodowego Dnia dla Ucha i Słuchu, klasy 1a, 1b obejrzały na zajęciach świetlicowych prezentację multimedialną nt. niekorzystnego wpływu hałasu na słuch. Dzieci dowiedziały się m.in.o tym, komu hałas szkodzi najbardziej; jak zmierzyć poziom hałasu; które dźwięki są bezpieczne, a które nie; jaki jest poziom hałasu podczas lekcji oraz na przerwie w typowej polskiej szkole oraz jak można bronić się przed hałasem.
Idzie wiosna...
Klasy 3d, 3e rozpoczęły projekt przyrodniczy. Uczniowie zasiali oraz zasądzili rośliny. Teraz czakamy na ich wyrośniecie i prowadzimy obserwacje.
6
Koło artystyczne Wiosenna abstrakcja
Podczas zajęć artystycznych 4 marca dzieci z klasy 2d tworzyły wspaniałe pracę o wiośnie. Dzieci malowały, naklejały, cięły i poruszały swoją wyobraźnię tworząc abstrakcję w kolorach wiosennych.
Warsztaty archeologiczne
Przeszłość i archeologia nie są dla dzieci ani za trudne, ani za mało interesujące dlatego już po raz kolejny uczniowie klas 2b, 3f, 1d i 1e skorzystali z warsztatów archeologicznych.
Podczas zajęć dowiedzieli się co dzisiejsza nauka może powiedzieć o najdawniejszych dziejach ludzkości. Zobaczyli między innymi jak wykonywano krzemienną broń i jak działały prahistoryczne wiertarki, rozpalali pradziejowy ogień, stworzyli wydmuchiwane malowidło jaskiniowe oraz wykonali pradawną biżuterię!
24
Jak żyli ludzie 1000 lat temu?
W dniu 3 marca klasa 2d uczestniczyła w lekcji on - line przygotowaną przez Muzeum Początków Państwa Polskiego.
W trakcie zajęć dzieci miały okazję zobaczyć zabawki, którymi bawiły się dzieci w średniowieczu, poznały wiele trudnych określeń - jak giezło, otrok oraz dowiedziały się, jak dawniej ludzie żyli.
Po tak pouczającej lekcji teraz doceniamy dobrodziejstwa obecnego świata.
2
Rekrutacja do klasy I sportowej
Szczegółowe informacje dot. testu sprawności fizycznej w dniu 9 marca znajdują się w zakładce: Uczniowie i Rodzice/Rekrutacja do SP375/Rekrutacja do klasy I sportowej
Bajka zamiast lekcji
2 marca klasa 2f miała okazję uczestniczyć w lekcji online z Muzeum Łazienki Królewskie.
Przenieśliśmy się w świat bajek, których bohaterowie uosabiają ludzkie wady i zalety. Poznaliśmy także historię życia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na zakończenie zagraliśmy w Milionerów i rozszyfrowaliśmy cechy naszych charakterów widziane oczami innych osób i nas samych.
Uczniowie z klasy 1e projektowali okladki ulubionych książek w ramach programu "W świecie książek"
Uczniowie klasy 1e tworzyli własne autoportrety w zimowych strojach.
Lekcja online w Muzeum Powstania Warszawskiego
Lekcja dotyczyła książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia". Książka powstała z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego i opowiada o wojnie widzianej oczami pięcioletniej Asiuni. W czasie lekcji online dowiedzieliśmy się jak wyglądała wojenna codzienność, na czym polegał „pomyślunek" i dlaczego w trudnych czasach adres wcale nie był najważniejszy. Poznaliśmy też autorkę książki i jednocześnie jej bohaterkę - Joannę Papuzińską.
Klasa 2a Sp375 zrealizowała III moduł projektu „Moc słów”
W ramach tego modułu uczniowie sami przekonali się o tym, jak wielką moc mają słowa, zarówno te dobre jak i te złe. Dzień rozpoczęliśmy od powiedzenia sobie nawzajem czegoś bardzo miłego Później zaśpiewaliśmy piosenkę o wielkiej mocy słów. Wysłuchaliśmy historii „O ciepłym i puchatym” i na jej podstawie wykonaliśmy prace plastyczne. Do podsumowania naszej pracy użyliśmy aplikacji Quiver, dzięki której nasze rysunki ożyły. Na zakończenie stworzyliśmy klasowe drzewko magicznych słów, które będzie Nam przypominać o czarodziejskich słowach
Uniwersytet Dzieci
Dnia 26 lutego w ramach projektu-Akademia Leśna dzieci z klasy 2d zrealizowały kolejną lekcję przyrodniczą - Czy misia można spotkać w lesie?.
Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny, poznały głosy dzikich leśnych zwierząt, wypowiadały się tematycznie. Teraz dzieci już wiedzą czym różni się miś od niedźwiedzia.
Ale, Matma!
Podczas dzisiejszych zajęć klasa 2d utrwalała zdobyte wiadomości matematyczne z tabliczki mnożenia i innych działań. Dzieci tworzyły własne matematyczne słoneczka. Liczenie nie jest takie trudne.
4
Archiwum Aktualności