Podczas poszukiwań wiosny uczniowie klasy 1e wykonali własnoręcznie papeterię odrysowujac na białej kartce fakturę drzew rosnących na terenie Naszej szkoły. A do czego im ona posłużyła...
C. D. N.
Podczas poszukiwań wiosny uczniowie klasy 1e wykonali własnoręcznie papeterię odrysowujac na białej kartce fakturę drzew rosnących na terenie Naszej szkoły. A do czego im ona posłużyła...
C. D. N.
Klasa 1e przedstawia część 1 Top listy książek godnych uwagi młodego czytelnika.
"Zachęcamy do czytania pokazując co sami kochamy".
Jak wybrać najlepszy język obcy dla swojego dziecka? Najlepiej dobrze się do tego przygotować!
W tym celu Instytut Goethego w Warszawie organizuje serię spotkań dla rodziców, podczas których dowiedzą się Państwo, jakie korzyści płyną z nauki niemieckiego. Z kolei dzieci będą mogły wziąć udział w ciekawych lekcjach, by sprawdzić czy ten język przypadnie im do gustu. A to wszystko online i zupełnie za darmo! Więcej informacji oraz link do rejestracji znajdą Państwo poniżej.
LEKCJE NIEMIECKIEGO ONLINE DLA DZIECI Z KLAS 3-4 ORAZ 5-6
W czasie lekcji online Państwa dzieci:
Lekcje rozpoczynają się 11 maja. Spotkania prowadzone są na platformie ZOOM od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 i 17.00, a w soboty o godz. 10.00 i 11.00.
Oferta dostępna jest do 31 maja 2021 roku, a liczba miejsc ograniczona.
KONSULTACJE ONLINE DLA RODZICÓW
Podczas godzinnych spotkań online dowiedzą się Państwo:
Goethe-Institut w Warszawie oferuje bezpłatne konsultacje online - dla wszystkich rodziców zainteresowanych wspieraniem swoich dzieci w wyborze języka obcego i efektywnej nauce.
Konsultacje startują 11 maja. Spotkania prowadzone są na platformie ZOOM w godz. 10.00-11.00 oraz w godzinach popołudniowych.
Oferta dostępna jest do 31 maja 2021 roku, a liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja terminów (lekcje żonine i/lub konsultacje dla rodziców): https://www.etermin.net/goethe?servicegroupid=93876,93797,93878
5 maja uczniowie klasy 1d gościli mamę Marty i jej niezwykłych przyjaciół. Pani Ewelina opowiedziała o ślimakach, dzieci poznały ciekawostki o świecie mięczaków m.in. to że największy ślimak może ważyć nawet 5kg, a niektóre z nich wcale nie lubią sałaty a wręcz im szkodzi, są bardzo wrażliwe i wraz z nadejściem zimy wpadają w stan hibernacji.
Uczniowie klasy 1d bardzo dziękują za fantastyczną lekcję przyrody :) !!
Uczniowie z klasy 2b po powrocie do szkoły kontynuowali projekt "Przedsiębiorczość- jak zrealizować pomysł?". Podczas zajęć w świetlicy dzieci pracowały według scenariusza pt: "Jak trenować myślenie?".
Podopieczni obejrzeli miniwykład w którym pani psycholog opowiadała, jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami oraz odpowiadali bezpośrednio na pytania związane z filmem i tym, co nas w życiu może zaskoczyć. Następnie wychowawczyni poukrywała w sali różne kartki, uczniowie mieli je znaleźć i zdecydować z czym są związane. Kolejne zadanie to praca w grupach- stworzenie "czegoś z niczego". Podsumowanie zajęć polegało na prezentacji swoich "produktów", a także wypełnieniu karty pracy- Jak rozwiązać zaskakujący problem?
Do zakończenia projektu zostały nam ostatnie zajęcia- mamy nadzieję, że będą one równie ciekawe.
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: "Jurajski ptak fantastyczny". Dzieci walczą o nagrodę publiczności.
Prosimy Państwa do 7.05 o lajkowanie ich prac na facebooku.
Artystyczna jura- "Jurajski ptak fantastyczny".
Bardzo dziękujemy za wsparcie.
W klasie 1e dzis wielkie poruszenie z powodu rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego. Spośród wszystkich 13 uczestników zostało wyłonionych 4 laureatów.
Gratulacje dla zwycięzców pierwszego klasowego konkursu o tematyce wiosennej
1 miejsce Piotrek
2 miejsce Michał
3 miejsce Karolina i Sofia
BRAWOOO!!!!
W naszej szkole, pomimo zdalnego nauczania, cały czas pracujemy w ramach projektu Erasmus+ „Innovations in schools inspired by nature solutions”.
Biomimicra jest dziedziną zajmującą się podpatrywaniem, naśladowaniem natury i wykorzystywaniem jej mądrości tak aby rozwiązać problemy życia codziennego. Czy wiesz że podpatrywanie lotu ptaka przyczyniło się do tego, że samoloty szybciej lataja i spalają mniej benzyny? Poszukaj na zdjęciu innych przykładów podpatrzonych w naturze. Czy wiedziałeś o tym?
Po powrocie do nauki stacjonarnej klasa 1e jest pełna pozytywnej energii, którą rozładowywaliśmy szukając oznak wiosny, która przyszła pod Naszą nieobecność. Kwiaty, drzewa, śpiew ptaków... cudowny świat
22.04-25.04.21 r. odbył się finał akcji pt: "Czuwam dla Ziemi". Nasi szkolni wolontariusze działając w ochronie przyrody- sprzątali okolice Gocławia oraz Pragi Północ
Powiewa flaga,gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień – to miłość, biel – serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste. (Cz. Janczarski ,,Flaga”)
„Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie,
Witaj Maj, piękny Maj,
U Polaków błogi raj!”
Uczniowie z klasy 2d podczas zajęć w świetlicy dowiedzieli się, jak ważne są święta majowe w historii Polski, a także poznali ich genezę. Dzieci wykonywały prace plastyczne związane z tematem, oglądały filmiki edukacyjne i prezentacje dotyczące 1, 2 i 3 maja.
Wiemy, że czas pandemii był i jest dla wszystkich bardzo trudny, odbiera zapał do pracy i chęci do podejmowania wyzwań. Dlatego mamy dla naszych Wolontariuszy wyzwanie.
Zbierzcie siły i zróbcie coś dobrego, coś pięknego, coś miłego. Uczyńcie czyjś dzień wartym zapamiętania, pomóżcie komuś.
Jesteśmy pewne, że macie wiele pomysłów.
A potem uczyńcie coś dobrego dla innych każdego kolejnego dnia MAJA. Niech MAJ stanie się naszym miesiącem do zapamiętania.
To nie muszą być wielkie czyny, a my nie musimy wiedzieć komu pomogliście, ale mamy prośbę byście dokumentowali (zapisywali) Wasze „akcje serca” na kartce z kalendarza.
By Wam pomóc załączamy przykładowe kartki kalendarzowe na miesiąc maj-czekające na Wasze zapiski. Do wyboru, do koloru.
Serdecznie pozdrawiamy Naszych Wolontariuszy
Zespół Szkolnego Koła Wolontariatu
P.S. Kiedy skończy się maj-prześlijcie nam zdjęcia Waszych zapisanych kartek, żebyśmy mogły pochwalić się Waszymi wielkimi sercami światu. Zdjecia wysylamy na adres: Wolontariat@sp375.pl
Kartki z kalendarza będą wysłane w wiadomościach jako załączniki.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy pisać do p. Luizy Nieścierewskiej.
30 kwietnia 2021 r. w klasie 1d odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień dla każdego ucznia. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie recytować i śpiewać. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Vice Dyrektor Szkoły Lidię Kowalską. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe medale, które będą im przypominać o złożonej przysiędze, jak być dobrymi i pilnymi uczniami oraz jak rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na koniec wszystkim uczniom zostały wręczone upominki ufundowane przez Rodziców.
Życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Na kwietniowych zajęciach on-line klasa 2a miała możliwość wziąć udział w warsztatach kulinarnych „ Wiem, co jem”. Na zajęciach poznaliśmy ciekawostki związane z polską kuchnią regionalną, jak i międzynarodową. Odkryliśmy nowe smaki, poznaliśmy zasady zdrowego żywienia, nauczyliśmy się przygotowywać smaczne i zdrowe potrawy. Na warsztatach każdy z Nas był mini masterem chefem kuchni i wykonał dwie pyszne sałatki: warzywną i owocową. To był super spędzony czas w domowej kuchni
Dnia 28 kwietnia dzieci z oddziału 0a odwiedziły ślimaki afrykańskie.
Uczniowie dowiedzieli się co lubią mięczaki, jak są zbudowane, na czym polega hibernacja u tych brzuchonogów oraz odpowiedzieliśmy sobie na nurtujące pytanie "Po co ślimakowi śluz?"
29 kwietnia klasa 1e podjęła się recytowania wierszy o tematyce wiosennej.
Gratulujemy 13 śmiałkom, którzy odważyli się wystąpić przed kamerą.
Dnia 28 kwietnia klasy 1d, 2d i 3g zapoznały się technikami szycia podczas zajęć warsztatowych z krawcową. Dzieci nauczyły się nawlekać nitkę na igłę oraz dowiedziały się jak pięknie może "tańczyć igła z nitką" :-). Uczniowie wprawnie pracowali na maszynie do szycia a efektem tego były piękne zakładki do książek.
29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Taniec to międzynarodowy język przyjaźni wystukiwany nogami - budzi nasze ciało oraz drzemiącą w nim moc i duszę. W ramach projektu pt. "Tanecznym krokiem" dzieci z 0a pod czujnym okiem instruktorki uczą się ciekawych stylów tanecznych, technik oraz choreografii.
Powered by aSc EduPage