• Koncepcja pracy szkoły

1. Dyrektor ma prowadzić taką politykę kadrową, która skupi w szkole dobrych fachowców, kreatywnych, umiejących pracować w zespole, rozumiejących problemy szkoły i ucznia, oddanych swojej pracy i uczniom.
          2. Szkoła ma dążyć do wzbogacania wiedzy uczniów, rozwijania umiejętności, a tym samym osiągania wysokich wyników w nauce poprzez preferowanie atrakcyjnych metod nauczania, ciekawych zajęć pozalekcyjnych - zgodnych z zainteresowaniami i potrzebami uczniów.
          3. Szkoła będzie wspierać rozwój intelektualny uczniów zdolnych, a młodzieży o najniższych możliwościach percepcyjnych zapewni szczególne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, by ukształtować postawę wiary w siebie, zapewnić dobre przygotowanie do życia i możliwość ukończenia gimnazjum w przewidywanym terminie.
          4. Nauczyciele są zobowiązani do analizowania osiąganych wyników, ustawicznego dążenia do podnoszenia efektywności nauczania i – w miarę potrzeb - tworzenia programów naprawczych.
          5. Kontynuowanie przyjętego programu wychowawczego  zawsze zgodnego z misją szkoły: Aby nasz uczeń był człowiekiem szlachetnym i ciekawym świata. Uczeń ma być właściwie przygotowany do aktywnego uczestniczenia w życiu współczesnego świata, ma umieć rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, prezentować właściwe postawy etyczne, kochać ojczyznę, szanować symbole narodowe i dbać o tradycje szkoły.
          6. Szkoła ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa uczniom i pracownikom oraz dobrą atmosferę pracy.
          7. Nieustanne wzmacnianie  roli Rodziców w szkole, ponieważ oni najlepiej znają potrzeby swoich dzieci i wykazują największą troskę o ich przyszłość.
          8. Utrzymywanie dobrej współpracy ze środowiskiem lokalnym.
          9. Pozyskiwanie dodatkowych środków na utrzymanie placówki, np.: poprzez wynajem pomieszczeń czy szukanie sponsorów.