• Patron

• Orlęta Lwowskie

Patron byłej Szkoły Podstawowej nr 328, Gimnazjum nr 27 i obecnej Szkoły Podstawowej nr 375.

Utrwalona w tradycji patriotycznej nazwa młodocianych obrońców Lwowa, uczniów i studentów uczestniczących ochotniczo od 1 do 22 XI 1918 roku w walkach polskiej samoobrony z oddziałami ukraińskimi. Zginęło wtedy 439 młodych ludzi, dzieci, których określono mianem Orląt Lwowskich. Miedzy innymi poległ wtedy czternastoletni Jurek Bitschan.

Orlęta zostały pochowane na Cmentarzu Obrońców Lwowa, który stanowi część cmentarza Łyczakowskiego. W 1925 trumna jednego z obrońców miasta została przeniesiona do Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.