• Rekrutacja do klasy I - pływanie

Zasady przyjęć kandydatów do klasy I sportowej

Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci, którzy:

1. posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które należy przedstawić w szkole przed przystąpieniem kandydata do próby sprawności  fizycznej,

2. posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do oddziału sportowego,

3. uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danej szkole lub danym oddziale,

4. w przypadku większej liczby kandydatów spełniających ww. warunki niż liczba miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki próby sprawności fizycznej,

5. w przypadku uzyskania przez kandydatów równorzędnych wyników – na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego – brane są pod uwagę łącznie kryteria, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe:

• objęcie kandydata pieczą zastępczą.

• samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,

• niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,

• niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,

• niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,

• niepełnosprawność kandydata,

• wielodzietność rodziny kandydata,

Postępowanie rekrutacyjne do klas I sportowych w szkołach podstawowych 2024/2025

- 5 marca od godz. 13.00 - 11 marca do godz. 16.00

Rejestracja w systemie oraz składanie wniosków o przyjęcie do klasy I sportowej

Ważne: Kandydat, którego wniosek został złożony po terminie wskazanym w harmonogramie, nie będzie mógł przystąpić do próby sprawności fizycznej i nie będzie brał udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału sportowego.

Art. 137 ust. 1-3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.)

Test sprawności fizycznej odbędzie się:

- 13 marca 2024 r.  o godz. 13.00 w szkolnej sali gimnastycznej, zbiórka o godz. 12.45 w holu na parterze - wejście od strony biblioteki.

Po zakończeniu testu dzieci wraz z rodzicami przechodzą na pływalnię Wodnik, gdzie o godz. 15.00 odbędzie się test oswojenia z wodą.

Proszę o zaopatrzenie dzieci w strój kąpielowy, czepek, klapki, ręcznik. Rodzice na pływalni wchodzą tylko do holu - do szatni i na płytę basenu dzieci przechodzą pod opieką instruktora.

Obecność rodzica (opiekuna) obowiązkowa.

Ważne: Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, dostarczonym do szkoły najpóźniej w dniu przeprowadzania testu sprawności.

- 18 marca (do godz. 15.00)

Przekazanie informacji, którzy kandydaci uzyskali pozytywne, a którzy negatywne wyniki próby sprawności fizycznej.

- 5 marca od godz. 13.00 - 21 marca do godz. 16.00

Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku/zgłoszenia wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wniosek/zgłoszenie podpisane profilem zaufanym i dokumenty/oświadczenia potwierdzające kryteria rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji lub wersję papierową wniosku/zgłoszenia wraz z załącznikami składają w szkole pierwszego wyboru.

- 18 marca 2024 r. o godz. 15.00 na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły przy wejściu głównym zostanie  umieszczona lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej.

- 25 kwietnia 2024 r. o godz. 13.00 na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły przy wejściu głównym zostanie  umieszczona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Informacja o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu kandydata  dostępna jest również w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na koncie dziecka.

Zakwalifikowanie kandydata następuje po osiągnięciu 85% punktów z próby sprawności. Kandydaci przyjmowani są według kolejności uzyskiwania punktów maksymalnie 25 osób.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 25 kwietnia (od godz. 13.00) do 8 maja 2024 (do godz. 10.00) potwierdzają wolę zapisu do szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Wolę zapisu można potwierdzić:

• elektronicznie w systemie rekrutacyjnym - po zalogowaniu się na konto kandydata, należy ,,kliknąć” przycisk "Potwierdź wolę zapisu w placówce”

• złożyć w szkole pisemne potwierdzenie.

Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga złożenia w wersji papierowej.

Niepotwierdzenie woli zapisu jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.

Rodzicu pamiętaj ! Oprócz oddziału sportowego wybierz również klasę ogólnodostępną oraz szkołę rejonową - istotna jest kolejność wyboru.

W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej  z wnioskiem o uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka.

Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 korzystają z dotychczasowego hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

Regulamin_rekrutacji_do_oddzialow_sportowych_I_z_proba_sprawnosci_fizycznej.pdf

Szczegółowe pytania prosimy kierować na adres mailowy: sp375@eduwarszawa.pl

Szczegóły rekrutacji:

Dokumenty dla kandydatów do klas I :

kryteria_rekrutacji_do_klas_pierwszych_w_szkolach_podstawowych.docx

instrukcja_wyszukiwarka_obwodow_szkolnych_-_2020_0_0.docx