• List otwarty do Rodziców

• Szanowni Państwo,

OPŁATA NA RADĘ RODZICÓW

Zgodnie z Regulaminem Rady Rodziców środki pochodzące ze składek Rodziców, Rada może wydatkować wyłącznie na następujące cele:

• pomoc materialną dla dzieci z najbiedniejszych rodzin w postaci sfinansowania dożywiania, podręczników, wyjazdów klasowych;
          • dofinansowanie konkursów i imprez o charakterze ogólnoszkolnym, jak dzień patrona, festyn sportowo-rekreacyjny, Dnia Dziecka i Dni sportu szkolnego, finały szkolne olimpiad i konkursów przedmiotowych, sportowych itp.
          • sfinansowanie pomocy wykorzystywanych podczas zajęć w kołach zainteresowań itp.
          • nagrody rzeczowe dla wyróżniających się uczniów i zespołów artystycznych i sportowych;
          • sfinansowanie części kosztów wszelkich występów uczniów związanych z reprezentowaniem szkoły na zewnątrz;
          • wzbogacanie zbiorów bibliotecznych, pomocy dydaktycznych i sprzętu technicznego.

Rada Rodziców zawsze chętnie uczestniczy w nagradzaniu dzieci, aby dać im motywację do osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zajęciach dodatkowych: olimpiadach, zajęciach sportowych. Bez Państwa zaangażowania i wsparcia finansowego nie będziemy mogli pomagać uczniom, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji finansowej integrować się z rówieśnikami. Zależy nam na wspieraniu wszelkich inicjatyw pozwalających na rozwój edukacyjny i społeczny naszych dzieci.

Składka na Radę Rodziców skalkulowana została na kwotę 150 zł rocznie i liczymy, że widzicie Państwo potrzebę pomocy dzieciom i szkole.

Wpłat można dokonywać w następujący sposób:

• przelewem na konto Rady Rodziców koniecznie wpisując w tytule wpłaty, imię i nazwisko dziecka, klasę oraz cel (Fundusz/Świetlica), np. Imię Nazwisko 5a Fundusz Rady Rodziców
          • u skarbnika klasowego, który zbierze pieniądze w klasie na zebraniu (i po wpłacie Księgowej Rady - przekaże Państwu pokwitowania),
          • gotówką w czasie Zebrań i Dni Otwartych u Księgowej Rady Rodziców czekającej na Państwa na parterze,

Prezydium Rady Rodziców