• Projekt "Europa i ja" w 3b - spotkanie z rodzicem

• Uczniowie klasy III b zrealizowali pierwsze zadanie projektu edukacyjnego ,,Europa i ja". Gościem naszych zajęć był tata Gustawa, który jako rodowity Hiszpan wprowadził nas w kulturę i zwyczaje wybranego przez nas państwa europejskiego - Hiszpanii.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych wiadomości i ciekawostek na temat Hiszpanii. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i oglądali przygotowane prezentacje, następnie pokazywali na mapie Europy Hiszpanię, kraje z nią graniczące, największe miasta, rzeki, najwyższe góry Hiszpanii.

Następnie wszyscy uczniowie kolorowali flagę i godło Hiszpanii. Wykonaliśmy też mapę myślową dotycząca spotkania z naszym gościem.

• Wycieczka do teatru

• 2 grudnia klasa 3 b wybrała się do teatru Syrena na przedstawienie pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Książka, którą zinscenizowano od wielu lat znajduje się w kanonie lektur. To jedna z najpiękniejszych pozycji, która uzupełniana została o wspaniałą oprawę muzyczną i taneczną. To barwne i przyjazne dzieciom, przedstawienie, które uczy, bawi i pozostawia niezapomniane wspomnienia! I choć historię dzieci z Bullerbyn każdy zna, bardzo miło jest ją na nowo odświeżyć i przybyć na wspaniały spektakl do Teatru Syrena.

• Wycieczka do Łowicza

• W ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klasy 1d i 2e zrealizowały zadanie Warsztaty ludowe. Podczas wycieczki dzieci poznały tradycje regionu, wykonały bożonarodzeniowe prace plastyczne i spotkały się z Mikołajem.

• Jesienne Kreacje Kombinacje

• 29 listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs Jesienne Kreacje Kombinacje. Głównym celem konkursu była integracja w grupach świetlicowych. Dzieci miały za zadanie wspólnie przygotować kreację dla osoby, która reprezentowała ich grupę. Została powołana komisja, która wyłoniła zwycięzców.

W klasach pierwszych I miejsce zdobyła 1A, II miejsce 1D, III miejsce 1C, wyróżnienie 1B.

W klasach drugich I miejsce zdobyła 2C, II miejsce 2B, III miejsce 2 E.

W klasach trzecich I miejsce zdobyła 3E, II miejsce 3A.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz tym dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu.

• Gra terenowa

• Za nami ważne wydarzenie jakim było Święto Szkoły.

Nauczycielki świetlicy wraz ze świetliczakami postanowiły wykorzystać okazję i w ramach innowacji „Sport o każdej porze roku w świetlicy” uczcić Dzień Patrona organizując grę terenową.

W wydarzeniu wzięły udział klasy: 1b, 1c, 2c, 2d, 2e, 3a, 3d, 3e!

Niech fotorelacja przeniesie wszystkich oglądających w emocje jakie towarzyszyły w czasie gry!

• Kreatywne Prace Plastyczne

• W ramach projektu Kreatywne Prace Plastyczne, uczniowie klas 1 ,2 i 3, wykonali piekne prace, nowopoznanymi technikami. "Jesienne drzewo" oraz "Frotaż z liści", robią wrażenie....