W mieście Mikołaja Kopernika uczniowie zwiedzali starówkę, brali udział z grze miejskiej, a także odwiedzili Żywe Muzeum Piernika. Podczas zajęć muzealnych byli terminatorami u mistrza - złożyli przysięgę, poznali recepturę wypiekania pierników, a także stworzyli własne ozdobne pierniki. Świetnie się bawiąc, dowiedzieli się wielu cennych informacji dotyczących funkcjonowania średniowiecznych cechów.
W ostatnim tygodniu przed wakacjami klasa 6d pojechała na wycieczkę autokarową do Torunia.
- 2
Dzień Pustej Klasy
Klasa 1d postanowiła przenieść lekcje z sali w szkole na świeże powietrze na kocu. Zdobywać wiedzę i doskonalić swoje umiejętności można w każdym miejscu. Były zabawy ze słowami, gra w państwa-miasta, kalambury, kry karciane i szalone małpki oraz oczywiście zabawy z piłką i nie tylko. Czas bardzo szybko nam minął.
20
Sztuka Dźwięku
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego Inspirowanego Muzyką- "Sztuka Dźwięku".
W klasach I-III
I miejsce zdobył Karol Konarski z klasy 3e
II miejsce Aniela Sokół z klasy 2b
III miejsce Platon Grom z klasy 1e
W klasach IV-VIII
I miejsce ex aequo Yauheniya Karpovich z klasy 5b i Kajetan Jurczak z klasy 6a
II miejsce ex aequo Michał Dużyński z klasy 4a i Adam Rawa z klasy 5a
III miejsce Lena Mystkowska z klasy 4d
Wyróżnienie otrzymał Victor Salt
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
2
Klasa 6 b uczyła się robić pierniki
14.06.24 r. przy Szkole Podstawowej nr 279 odbyła się Międzyszkolna Giełda Wolontariatu.
Pojawiło się na niej kilka Klubów Wolontariusza z Pragi Południe, które prezentowały swoją pracę w bieżącym roku szkolnym. W ramach współpracy wymienialiśmy się doświadczeniami i pomysłami. Młodzi wolontariusze brali udział w specjalnie przygotowanym Escape roomie, który z ciekawością przeszli dostając za to dyplom. Było dużo radości, dobra i świetnej zabawy.
5
Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole
Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. 11 czerwca przywitały nas korytarze ozdobione wykonanymi przez uczniów flagami i prezentacjami z różnych krajów.
Każdy z uczniów i odwiedzających kolejne klasy mógł poznać różne nowe słowa obcojęzyczne i ciekawostki rozwiązując quiz wiedzy o krajach europejskich. Tego dnia rozpoczęła się nasza językowa podróż po Europie, podczas której uczniowie odwiedzali kolejne kraje dowiadując się na ich temat wielu ciekawych rzeczy.
Nasza szkolna podróż po Europie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.
50
12 czerwca klasa 1B wybrała się na wycieczkę integracyjną do parku rozrywki “Majaland”🐝🐝🐝
Atrakcji było co niemiara. Wszystkie kusiły niesamowitymi kolorami i różnorodnością. Każdy znalazł coś dla siebie. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale uśmiechnięci i szczęśliwi. Wycieczka była bardzo udana !!!!
Nocowanka 2b i 3c ciąg dalszy :-)
- 43
Prawie lato .....zajęcia świetlicowe i lody w wykonaniu klas 2c i 2d
Siódmego czerwca uczniowie z kl. IV d i Vc uczestniczyli w wycieczce do ,,Ciuchcią do Puszczy”.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowych w Sochaczewie; odbyć podróż w czasie – przejechać się pociągiem retro do Wilcz Tułowskich, by tam uczestniczyć w grze terenowej oraz dobrze bawić się na świeżym powietrzu i przy ognisku. Ostatnim punktem wycieczki było wzgórze zamkowe w Sochaczewie. Ruiny zamku książąt mazowieckich są jednym z najcenniejszych zabytków miasta, a związana z nimi legenda stała się kanwą dzieła W. Szekspira.
W pamięci pozostały nam niezapomniane chwile uwiecznione na zdjęciach. Poniżej znajduje się fotorelacja z naszej wycieczki. Zapraszamy do jej obejrzenia!
11
Zagadki, rebusy, zadania ;)
Na początku czerwca klasa 6d wyszła w teren, aby rozwiązywać zadania stworzone przez swoich kolegów i koleżanki. Uczniowie przygotowywali chininę według specjalnego przepisu, wyjmowali kolce z nogi słonia, strzelali do lwa, łowili ryby, poszukiwali Stasia i Nel oraz rozwiązywali rebusy.
Inspiracją była ostatnio omawiana lektura - „W pustyni i w puszczy”.
1
Uczniowie w roli aktorów :)
Klasa 6e podczas zajęć podsumowujących rozdział dotyczący wojen prowadzonych przez Napoleona przygotowała historyczne scenki. Widownia miała okazję oglądać koronację Napoleona oraz Józefiny, wyprawę na Moskwę czy zesłanie cesarza Francuzów na Elbę.
Lekcja na wesoło :)
Na początku czerwca klasa 6a, inspirując się lekturą „W pustyni i w puszczy”, stworzyła konkurencje dla swoich kolegów i koleżanek z klasy. Uczniowie mieli okazję strzelać do niebezpiecznego lwa, polować na pentarki, poszukiwać chininy czy pakować się na afrykańską wyprawę.
Podziękowanie Pola Nadziei
Dyplom za udział w kampanii Rowerowy Maj
Wizyta jeży w klasie 1 a
- 13
Na informatyce dzieci z klasy 2a i 1e wykonały laurki dla rodziców. Ich kreatywność zachwyca.
Klasy 1c,1e, 1d i 2a miała przyjemność gościć w Ośrodku Edukacji Technicznej Pinokio..
Dzieci poznały zawód drwala, stolarza, obsługę maszyn do frezowania i wiercenia otworów (nie dziur) w drewnie i poznały niesamowite rymowanki.
Każdy uczeń wykonał własną pracę stolarską i plastyczną, dzięki czemu powstały wspaniałe organizery na biurka. Całość okraczona była wspaniałymi opowieściami, kiełbaskami z ogniska i świetną zabawą na powietrzu. Jednym słowem PINOKIO.
67
Podsumowanie Finału XXVII Edycji Grand Prix Ursynowa w Pływaniu
W dniu 8 czerwca 2024 roku odbył się długo wyczekiwany finał XXVII Edycji Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. To wydarzenie zgromadziło najlepszych młodych pływaków, którzy przez ostatnie miesiące rywalizowali w sześciu mityngach pływackich, odbywających się od 6 stycznia do 8 czerwca. Nasi uczniowie z dumą reprezentowali szkołę, pokazując nie tylko swoje umiejętności sportowe, ale także ducha walki i zaangażowanie. Finałowa rozgrywka była pełna emocji, a poziom konkurencji niezwykle wysoki. Poniżej przedstawiam wyniki Klasyfikacji Generalnej tego wyjątkowego dnia, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników i kibiców.
Kategoria dziewcząt 8 lat ( 2016 ), 25 m styl dowolny:
2 miejsce - Liubich Daria, klasa 1a
Kategoria dziewcząt 10 lat ( 2014 ), 50 m styl dowolny:
1 miejsce Wółkiewicz Jagna, klasa 3a
Kategoria dziewcząt 11 - 12 lat, 50 m styl dowolny:
1 miejsce - Tarasiewicz Roksana, klasa 5a
Kategoria chłopców 10 lat ( 2014 ), 50 m styl dowolny:
4 miejsce - Dros Michał, klasa 3a
8 miejsce - Zielonka Franciszek, klasa 3a
Kategoria chłopców 10 - 11 lat, 50 m styl dowolny:
10 miejsce - Puławski Tomasz, klasa 4a
Kategoria chłopców 13 - 15 lat, 50 m styl dowolny:
2 miejsce - Salt Victor, klasa 6a
4 miejsce - Wnęt Wiktor, klasa 6g
5 miejsce - Bogucki Filip, klasa 6g
Absolwenci SP 375:
1 miejsce - Borys Jaroszewicz, Rocznik 2008
Ogromne podziękowania dla pozostałych uczestników:
Kawecka Pola
Adamek Tymoteusz
Puławski Tymoteusz
Borkowski Aleksander
Kubik Kamil
Kumpiecki Maksymilian
Kawecki Borys
Ghonim Sara
Łapiński Oskar
Długołęcki Filip
Klusek Andrzej
Świtalska Julia
Kubik Aleksandra
Kalinowski Kacper
Chciałbym wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom XXVII Edycji Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. Wasze zaangażowanie, determinacja i ciężka praca włożona w przygotowania do zawodów zasługują na najwyższe uznanie. Dzięki Waszej obecności i pasji, zawody te stały się wyjątkowym wydarzeniem sportowym, pełnym emocji i sportowego ducha.Dziękuję za każdy wysiłek, każdą sekundę spędzoną na treningach i każdą chwilę rywalizacji na basenie. Wasze osiągnięcia i postępy są inspiracją dla wszystkich młodych sportowców oraz dowodem na to, że ciężka praca przynosi rezultaty. Gratuluję wszystkim uczestnikom – zarówno
tym, którzy stanęli na podium, jak i tym, którzy z pełnym zaangażowaniem walczyli o najlepsze wyniki.Jestem dumny, że mogłem być świadkiem Waszych sukcesów i mam nadzieję, że każdy z Was będzie kontynuował swoją sportową drogę z równie wielkim entuzjazmem i pasją. Dziękuję za wspaniałą atmosferę i niezapomniane chwile. Życzę Wam dalszych sukcesów i nieustannego rozwoju w Waszych sportowych karierach.
Rafał Pac
Warsztaty pisarskie
Czwartego czerwca uczniowie z kl. Vc brali udział w warsztatach pisarskich ,,Napisz własną książkę detektywistyczną”, które odbyły się Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 67. Zajęcia poprowadziła p. Marika Krajniewska- pisarka, wydawczyni i nauczycielka pisania. W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki pisania powieści detektywistycznej- stworzyć bohaterów, wykreować tajemniczy wątek i zawiązać akcję. Uczestnicy otrzymali pomocniczą książkę- narzędziownik- do której mogą wpisać własną fabułę.
Zajęcia były bardzo atrakcyjne; dały możliwość odkrywania pasji do kreatywnego pisania, myślenia i poszerzania granic wyobraźni.