Od poniedziałku 27 listopada ruszają zapisy dzieci do placówek, które w ferie organizują ZIMĘ W MIEŚCIE.
Nasza Szkoła nie bierze udziału, ale zapraszamy do zakładki po lewej stronie, gdzie umieszczone są wszystkie infromacje na ten temat.
Od poniedziałku 27 listopada ruszają zapisy dzieci do placówek, które w ferie organizują ZIMĘ W MIEŚCIE.
Nasza Szkoła nie bierze udziału, ale zapraszamy do zakładki po lewej stronie, gdzie umieszczone są wszystkie infromacje na ten temat.
Publikacja skierowana jest do rodziców dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę, a także opiekunów wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Jej celem zaś jest przekazanie pełnej wiedzi o systemie wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej.
Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia__1_.pdf
16 listopada kilkanaście dziewczynek z klasy 4 i kilkanaście z 2 kl. gimnazjalnej wybrało się pod opieką nauczycielek wf na największą lekcję wf, która miała miejsce na Torwarze. 45minut aktywności fizycznej, a następnie niezliczone minuty dobrej zabawy podczas zdobywania autografów od ambasadorów projektu, robienia zdjęć w fotobudce czy malowania twarzy :))
Zapraszamy do FOTOKRONIKI.
Dnia 17 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1a wraz z rodzicami stworzyli nietuzinkowe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju Misie.
Radosna atmosfera sprzyjała twórczej pracy, a uśmiech Naszych Pociech był bezcenny.
Za liczne przybycie serdecznie dziękujemy
Wioleta Kok i Ewelina Smolińska
Więcej zdjęć w FOTOKRONICE
W piątek 10 listopada odbyła się „Szkolna Sztafeta Niepodległości”. Czteroosobowe reprezentacje klas miały za zadanie przebiec symboliczne 1918 metrów oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące biografii marszałka Józefa Piłsudskiego, którego 150. rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.
Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się merytorycznie oraz kondycyjnie, dzięki czemu mogliśmy obserwować niezwykle zaciętą rywalizację.
Więcej zdjęc w FOTOKRONICE.
Gratulujemy Kubie Kuleszy wygranej w wyborach na przewodniczącego szkoły. Kuba zwycięzył 62 głosami, Natalia Zezula i Ola Kucharska zebrały po 41 głosy, Miłosz Zaremba 22, Kamila Jońska 18. Głosowało 185 uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Frekwencja wyniosła 64%.
Kuba realizuje już hasła wyborcze, które wypisane są na plakacie załączonym na zdjęciu powyżej, o czym mogliśmy się przekonać po pięknych przebraniach na Halloween.
Życzymy Kubie owocnej pracy w tym roku szkolnym, relizacji wszystkich zamierzonych planów, a także tych, które dopiero pojawią się w jego głowie :))))
Zdjęcie z ogłoszenia wyników i pierwszej przemowy Kuby do całej społeczności szkolnej :)
Kolejne wyjście na Hangar, tym razem klasa 3a wybrała się poskakać :)
Akrobatyka, trampoliny, parkour, snowboard, to wszystko w jednym miejscu i to wszystko nasi uczniowie lubią najbardziej:)
17 listopada odwiedzili nas aktorzy, którzy przedstawili adaptację komedii Moliera "Skąpiec", będącą w kanonie lektur obowiązkowych. Wystąpili w maskach, chatrekterystycznych strojach, co pięknie oddało klimat XVII- wiecznej rzeczywistości.
W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom starsi koledzy i koleżanki z klasy 2c gim. i 7b czytali dzieciom z klasy 0a książkę pt. ,,Król lew"
Gratulujemy naszym uczniom zajętych miejsc w konkursie historycznym "Ojcowie Niepodległości...", który odbył się 17 listopada br.
II miejsce zajął Ahmed Mahmoud
III miejsce zajęła Aleksandra Kucharska
Również III miejsce zajęła Maria Janik
Wyróżnienie otrzymała Walentyna Miszczuk
Administracja Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie przygotowała lekcję profilaktyczną dla naszych gimnazjalistów w ramach kampanii edukacyjnej "Więzienie-stracony czas".
Zachęcamy do przeczytania artukułu o tym jak wygląda lekcja, w której uczestniczyliśmy:
http://www.sw.gov.pl/aktualnosc/areszt-sledczy-w-warszawie-grochowie-lekcje-wychowawcze
24 listopada kolejna grupa uczniów odbędzie takie spotkanie.
7 listopada uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjalnych uczestniczyli w szkoleniu z zakresu savoir-vivre'u na zamku w Pułtusku. Sztuka jedzenia i zachowania się w sytuacjach, gdy zapraszamy gości lub sami jesteśmy zapraszani nie jest prosta, a jakże się przydaje w rozmaitych sytuacjach towarzyskich. Pod kierunkiem eksperta uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Następnie mogli zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce podczas przygotowanego specjalnie dla nich obiadu. Wycieczka przyniosła wiele radości i duży zastrzyk praktycznej wiedzy.
Więcej zdjęć w FOTOKRONICE.
4 listopada br. ponad siedemdziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach organizowanych w ramach szkolnego projektu "Moja Mała Ojczyzna - Historia Warszawy".
Listopad to miesiąc, w którym przywołujemy w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych oraz świętujemy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego tym razem postanowiliśmy wybrać się na spacer na Powązki Wojskowe. Chcieliśmy wspomnieć i oddać hołd wielkim ludziom z kręgu kultury, sportu, a także polityki, którzy odeszli na zawsze pozostawiając trwały ślad w historii oraz pamięci naszego narodu.
Więcej zdjęć w FOTOKRONICE.
Pierwsza wizyta klasy 0a na poczcie.
Dzieci wysyłały pocztówki z pozdrowieniami do dzieci ze szkół w całej Polsce
7.11.2017r. klasy 1a oraz 0b były na wycieczce nieopodal Łodzi.
Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces tworzenia produktów z gliny następnie ozdabialiśmy figurki i doniczki. Po ciężkiej pracy był obiad, a potem aktywny odpoczynek w kilku salach zabaw.
Wycieczka super, polecamy i zapraszamy do obejrzenia Fotokroniki :))
Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dzieci z klasy 1a do udziału we wspólnych warsztatach krawieckich z okazji "Dnia Pluszowego Misia".
Warsztaty odbędą się 14 listopada o godzinie 16:00 w sali nr 27d .
Zapraszamy Wioleta Kok i Ewelina Smolińska z Dziećmi.
24.10.2017r. świetlica oraz wszystkie zerówki obchodziliśmy światowy dzień origami.
Dowiedzieliśmy się kilku faktów o tym skąd pochodzi i jakie są jego rodzaje.
To by czas pełen twórczych odkryć tego co można zrobić z papierowego koła.
Czy i co nam z tego wyszło zobaczcie sami oglądając zdjęcia w FOTOKRONICE.
26.10.2017r. klasa 0A po raz pierwszy zorganizowała występ dla rodziców pt. ,,Już Jesień,,. Po udanym przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami ozdabiali dynie. Zabawy było co nie miara.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w FOTOKRONICE.
Muzeum Historii Polski po raz 12. zaprasza na Przystanek Niepodległość - radosne obchody Święta Niepodległości.
Podczas tegorocznej 12. edycji Przystanku Muzeum pokaże to, co działo się w 1917 roku na ówczesnych ziemiach Polski. Głównymi atrakcjami Przystanku będą dwie edukacyjne gry miejskie (dla dzieci i dla dorosłych), których tematem przewodnim będzie rocznica odzyskania niepodległości oraz Rok Tadeusza Kościuszki.
Gra rodzinna pt. „Jutro będzie wolność!” przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia. Uczestnicy przez chwilę poczują atmosferę tamtych listopadowych dni i poznają realia życia mieszkańców miast na rok przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Zapoznają się z organizacjami i spotkają postacie, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości.
Miejsce startu gry znajdzie się na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu, a akcja rozgrywać się będzie w Śródmieściu.
Start co pół godziny od 10.00 do 16.00 (przewidywany czas trwania rozgrywki wynosi około 2 godzin, ostatni start o godzinie 14.00). Uczestnicy podczas gry będą używali własnych telefonów komórkowych potrzebnych do wysyłania i odbierania sms-ów. Obowiązują zapisy: od 6 listopada 2017 (poniedziałek), oferta.edu@muzhp.pl. Liczba miejsc ograniczona.
Dzieci powyżej 6 roku życia mogą wziąć udział w grze pt. „Tadeusz w Warszawie”, która pokaże warszawskie wątki życia Tadeusza Kościuszki. Uczestnicy gry, wraz z bohaterem, na chwilę staną się kadetami Szkoły Rycerskiej, a później będą odkrywać tajemnice Warszawy czasów stanisławowskich. Udział w grze pozwoli także na poznanie podstawowych faktów z życia Naczelnika. Na mecie najmłodsi na chwilę przeniosą się do 1917 roku, by sprawdzić jak obchodzono setną rocznicę śmierci Kościuszki. Gra rozpoczynać się będzie na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) w godzinach 10.00-14.00 (ostatni start o godz. 13.00).
W załączeniu informacja na temat atrakcji 12. Przystanku Niepodległość.
Hangar to miejsce, gdzie nasi podopieczni uwielbiają wracać. Ostatnio wybrała się tam klasa 2a i 2c.
Hangar to setki trampolin, basen z gąbkami, strefa akrobatyczna, rampa snowboardowa i wiele więcej :))
WIęcej w FOTOKRONICE.
Powered by aSc EduPage