Zalecenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusa
Spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim, autorem lektury szkolnej "Psie troski "
4 marca 2020r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Tomem Justyniarskim, autorem lektury „Psie Troski”, która uczy, czym jest szacunek dla zwierząt, pokazuje, jak dbać o swojego pupila, udowadnia, że zwierzęta czują tak samo, jak ludzie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0-III wraz z nauczycielami. Na początku Pan Justyniarski opowiedział o sobie i swojej pracy: kim jest?, kto to jest autor książek?, jak to się stało, że został obrońcom praw zwierząt. Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali tych barwnych opowieści. Nie zabrakło też pytań skierowanych bezpośrednio do dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się drugi gość, z którym pan Justyniarski przybył na spotkanie, a mianowicie pies rasy Chihuahua, który wabił się Lusia.
Podstawowym celem spotkania z panem Justyniarskim było dostarczenie wiedzy najmłodszym uczestnikom odnośnie tego, jak należy postępować ze zwierzętami i o nie dbać. Na koniec spotkania można było zakupić książkę i uzyskać autograf.
13
Kiermasz dla bezdomnych zwierzaków
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza, w dniach 02-06.03.2020, na kiermasz prac uczniów i nauczycieli. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na bezdomne zwierzęta z Żoliborskiego Stowarzyszenia i z Palucha.
Konkurs Synapsik
Uczniowie klas drugich wzięli udział w Konkursie SYNAPSIK MEN. 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Synapsik zdobyła Dominika Maliszewska uczennica klasy 2 a. Wśród uczestników byli również laureaci. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobne nagrody. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!!
1
Dzieci z klasy 2 a wraz z panią Kasią zapraszają na kiermasz. Pieniądze będą przeznaczone dla bezdomnych zwierząt z Żoliborskiego Stowarzyszenia i z Palucha. Koszt kociego breloczka to 10 zł.
Niektórzy poskramiają złośnicę a my poskromiliśmy węże.
W czwartek uczniowie klasy pierwszej brali udział w bardzo pouczającej lekcji przyrody. Naszymi gośćmi były niezwykłe gady. Dowiedzieliśmy się jak żyją i mogliśmy spojrzeć im prosto w oczy.
Czy były straszne? Oceńcie sami.
7
28 stycznia w klasie 0b odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Tym razem tematem było zdrowe śniadanie. Dzieci robiły swoje ulubione zdrowe kanapki.
Walentynki w klasie 0b. Dzieci stworzyły razem piękne Walentynkowe serce z krepiny
W dniu 3 lutego klasa 0b wybrała się do Kinoteki na lekcję o komiksie. Po lekcji wyświetlony byl film pt. "Liliana Pędziwiatr ". Super wycieczka polecamy
Finał projektu w klasie 2 a pt.: "Po mistrzowsku o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki"
Rok 2019 został ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki. Na cześć Ojca Opery Narodowej dzieci z klasy 2 a podjęły się zadaniu, które polegało na dokładnym poznaniu wątków z życia i twórczości tego znakomitego kompozytora. Przeczytaliśmy i opracowaliśmy literaturę, słuchaliśmy muzyki, przystąpiliśmy do klasowego konkursu. Wszystko po to, aby wzbogacić swoją wiedzę i cieszyć się ze swoich umiejętności. Każdy z nas został nagrodzony, za co serdecznie dziękujemy naszym kochanym sponsorom - Rodzicom z klasy 2 a.
Wyniki eliminacji do XVIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Znane, choć trochę zapomniane"
Ogłaszamy wyniki eliminacji szkolnych do XVIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Znane,choć trochę zapomniane"! W przesłuchaniu wzięło udział 17 uczniów.
Reprezentantami naszej szkoły zostali:
Kalina Repeć z klasy 2f
Marcela Krakowiak z klasy 2a
Krzysztof Mleczko z klasy 2g
XVIII Dzielnicowy Konkurs Recytatorski odbędzie się 11 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 279, ul. Cyrklowa 1. Konkurs w godzinach 9:00- 13:00.
Dziękujemy wszystkim wspaniale przygotowanym uczestnikom, życzymy powodzenia naszym reprezentantom w konkursie dzielnicowym.
p. Małgorzata Makowska
p. Anna Jakowska
p. Małgorzata Sasimowska
26 lutego w OPP odbyły się warsztaty plastyczne i eksperymenty dla klasy 1d. Dzieci wykonały zimową wydzierankę i wykonywały obserwacje z wodą.
Ważna informacja
„Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”
INFORMACJA_GLOWNEGO_INSPEKTORA_SANITARNEGO_DLA_OSOB_POWRACAJaCYCH_Z_WŁOCH.docx
Bezpieczeństwo w sieci
Na temat bezpieczeństwa w sieci mówimy bardzo dużo. Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą jak korzystać z nowoczesnych technologi, jak chronić swoją prywatność w Internecie.
Dziś drużyna z klasy 6B podjęła wyzwanie i wzięła udział w Warszawskim Konkursie Informatycznym ,,Bezpieczni w sieci". Był stres, napięcie i dążenie do zdobycia jak najlepszego wyniku, ale wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto było.
Oczekujemy na listę zwycięzców.
Wielki prażanin, inżynier Tadeusz Tański
Uczniowie klasy 2a i 2g w czasie zajęć świetlicowych wzięli udział w projekcie Panowie i panie, oto prażanie. W ramach realizacji projektu zapoznali się z postacią wielkiego polskiego konstruktora silników lotniczych i samochodowych, prażanina Tadeusza Tańskiego. Uczestniczyli w pokazie narzędzi do montowania samochodu CWST1 Tadeusza Tańskiego, oglądali prezentację multimedialną, archiwalne filmy z rajdu dookoła Polski z 1925 roku, podczas którego testowano samochód polskiego konstruktora.Uczniowie zorganizowali w sali 24d wystawę z pokolorowanych przez siebie sylwetek samochodów inżyniera Tańskiego. Chętni wezmą udział w konkursie dotyczącym życia i konstruktorskiej działalności wielkiego prażanina.
2
Pozdrowienia przesyłają uczniowie SP 375 uczestniczący w obozie judo w Zakopanem
Nowy projekt romski 2020
Przedstawiamy nowy projektem skierowany do społeczności romskiej zamieszkującej dzielnicę praga południe. W ramach projektu pracowwnicy będą m.in. realizować program wspierający uzdolnione dzieci i młodzież, korepetycje dla uczniów romskich, warsztaty z języka polskiego dla osób dorosłych.
Poniżej link do informacji o projekcie:
https://ops-pragapoludnie.pl/files/Projekty/Opis%20projektu.pdf
Karta_zgloszenia__oswiadczenie_o_danych.pdf
Karty zgłoszeń można składać w punkcie pierwszego kontaktu Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Wiatraczna 11 lub ul. Paca 42 Informacje o projekcie dostępne pod nr tel. 22 277 33 69, u pracowników socjalnych i asystenta romskiego.
Warsztaty dla młodzieży
Zapraszamy na cykl warsztatów artystyczno-edukacyjnych dla młodzieży pt. „Oto ja osoba wyjątkowa”. Powyższe warsztaty dedykowane są dla uczniów w wieku 13-15 lat. Organizatorem warsztatów jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 16, ul. Siennicka 40 w Warszawie.
Harmonogram spotkań z rodzicami kandydatów do oddziałów przedszkolnych, kl. I, IV i VII szkół podstawowych
Harmonogram_spotkan_z_rodzicami_w_SP_(2020_r.)(1).xlsx
Drodzy rodzice,
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań z rodzicami kandydatów do oddziałów przedszkolnych, klas I, IV i VII szkół podstawowych w Dzielnicy Praga - Południe na rok szkolny 2020/2021
Uwaga rodzice uczniów obecnych klas III i VI
Informacja dla rodziców uczniów obecnych klas III i VI SP wraz z wnioskiem w sprawie przeniesienia dziecka na mocy art. 205 Przepisów wprowadzających ustawę – Prawo oświatowe
W załączonych plikach są podane terminy spotkań z rodzicami/uczniami w szkołach, do których można przenieść dziecko.
Ww. informacje dostępne będą także na stronie Urzędu Dzielnicy Praga Południe.
Informacja_dla_rodzicow_uczniow_klas_III_i_VI_(r._szk._2020-2021).pdf
rekrutacja_-_wniosek_rodzica_w_sprawie_przeniesienia_dziecka_(r._szk._2020-2021).pdf