Dostępność szkolnego boiska - informacja dla mieszkańców Warszawy
Międzynarodowy Dzień Tolerancji w 3B
- 4
Klasowy konkurs w 2d
Ucznowie klasy 2d w ramach Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w plastycznym konkursie klasowym "Orzeł biały nasz wspaniały".
Wyniki konkursu:
1 miejsce Hania Rutkowska
2 miejsce Jan Wieczorkiewicz
3 miejsce Lena Mystkowska, Paweł Skiba
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!
Zapraszamy do galerii.
Bohateron
Szkoła Podstawowa nr 375 dołączyła do ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Klasy 3a, 3f, 2d, 1c, 1d wykonały wszystkie zadania. Projekt miał na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Dominika Słońska 1b. 1 miejsce w dzielnicowym konkursie plastycznym "Czy wiesz jak wygląda jeż?" Serdecznie gratulujemy!
Poznajemy życie mrówek!
Do szkoły zawitał pan z nowymi warsztatami. Dzięki temu uczniowie klasy 3b i 2b zgłębili tajniki pracy i życia mrówek. Już teraz będą wiedzieli co to znaczy pracować jak mróweczka.
17
Działania świetlicowe w 1b
Uczniowie z 1b z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy, wykonując piękne prace plastyczne na dzielnicowy konkurs plastyczno-ekologiczny "Tajemnice Wielkiego Lasu". Będziemy z niecierpliwością czekać na wyniki.
4
Dzień jeża w 1d
Dzieci dowiedziały się co lubi jeść jeż, jakie ma kryjówki oraz wykonały domki dla jeży.
Narodowe Święto Niepodległości
Z okazji Narodowego Święto Niepodległości w naszej szkole zostało zorganizowane wiele aktywności patriotycznych.
Klasy 0-3 brały udział w przedstawieniu pt. "Niepodległa", w wykonaniu uczniów klasy 1d i 4d. Wszyscy uczniowie przystąpili do różnych aktywności edukacyjnych: prezentacje, konkursy plastyczne, quizy, zagadki, działania plastyczne.
Uczniowie klas 4-8 obejrzeli film przygotowany przez IPN a następnie rozwiązywali quiz sprawdzający ich wiedzę.
Na świetlicy uczniowie wykonali prace plastyczne- symbole narodowe: godło i flagę. Dzieci wzięły również udział w escape roomie- odgadywaniu haseł związanych z 11 listopada oraz zapoznały się z "Wielką księgą małego patrioty".
O godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskie akcji #Szkoła do hymnu wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy.
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w świętowaniu!
48
Bieg Niepodległości
10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Jak co roku nad Balatonem odbył się Bieg Niepodległości, który jest wyrazem upamiętnia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie brali udział w biegu sztafetowym podzielonym na 2 grupy i mogli wystawić 2 zespoły klasowe po 4 uczniów.
W klasach 4-5 startowało 12 zespołów, natomiast klasy starsze 6-8 reprezentowane były przez 7 zespołów.
Klasy 4-5:
I m-ce kl. 5a - czas 10;44
II m-ce kl. 4g - czas 11;33
III m-ce kl. 5a - czas 12;02
Klasy 6-8
I m-ce klasa 8c i 7a - czas 10;19
III m-ce klasa 6a - czas 10;28
Oprócz biegu uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących historii Odzyskania Niepodległości.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom postawy patriotycznej !!!
Wszyscy uczniowie spisali się na medal !!! :)
10
Smoki w klasach drugich
Klasy drugie miały przyjemność gościć smoki: smoczycę Paskalię, smoka Zenona i smoka Żelysława. Te smoki to nie kto inny, jak fantastyczne gady: agama, kameleon lamparci i gekon orzęsiony. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych oryginalnych zwierząt. Dziękujemy za super lekcję przyrody.
6
3a w akcji
Klasa 3a zrealizowała kolejny moduł projektu. W wirtualnych lekcjach na kanale „Nauka w plecaku”. Dzieci poznawały specyfikę podróżowania do najciekawszych miejsc świata. Dzięki temu poszerzyły swoja wiedzę na temat kultury, klimatu oraz obyczajów krajów znajdujących się w najdalszych zakątkach świata. Nauka poprzez pasję jest formą bardzo lubianą przez naszych uczniów. Zdobyte informacje zostały zapisane dzięki metodzie mapy myśli. Wszyscy spisali się na medal , a poznana metoda sprawiła nam wiele radości i wykorzystamy ją jeszcze w naszej pracy
Akcja Zrób szarpaka dla psiaka
Zajęcia świetlicowe w 3B według projektu "Zabawy sztuką"- malowanie na mleku.
- 14
Jak okiełznać złość?
W czwartek, 4.11 na świetlicy odbyły się kolejne zajęcia nt. sposobów radzenia sobie ze złością. Uczniowie klas 2a oraz 2b stworzyli portrety swojej własnej złości oraz dowiedzieli się, za pomocą jakich ćwiczeń i zachowań można w konstruktywny sposób wyrazić złość.
Konkurs świetlicowy
Uczniowie kl. 2b oraz 2a brali udział w konkursie pt. „Jeż w jego naturalnym środowisku”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli świetlicy SP nr 279 dla uczniów uczęszczających na świetlice Pragi Południe. Na etapie szkolnym zwyciężyły: Hania K. oraz Julia G. Z pozostałych prac została utworzona galeria.
Finał Akcji Kredki dla Afryki
Hurra... Kredki dotarły do dzieci z plemienia Samburu w środkowej Kenii !
Około 150 maluchów bardzo Wam dziękuje. Tamtejsza szkoła położona jest ponad 2000 metrów n.p.m na kompletnym pustkowiu. Powstała kilka lat temu dzięki datkom z Polski i misji Siostr Orionistek, której przewodniczy Siostra Alicja Kaszczuk z Otwocka. W szkole w jednej klasie uczy się blisko 150 dzieci. Brakuje tu zeszytów, przyborów szkolnych. Nie ma prądu ani wody. Najbliższy wodopój jest 3 kilometry od szkoły. Korzystają z niego słonie i inne zwierzęta. W placówce uczy trzech nauczyciel. Teraz zaczyna się zbiórka na budowę kolejnych dwóch klas. Brak edukacji to obok braku żywności, suszy i opieki lekarskiej największy problem ludu Samburu.
Edukacja to klucz do lepszej przyszłość, szansa na usamodzielnienie się niezależnie od miejsca zamieszkania.
Dlatego dziękujemy wszystkich za udział w tak fantastycznej akcji !!!
5
Dzieci z 1b bardzo sie ucieszyly z 1 miejsca w konkursie "Kapelusz Pani Jesień". A oto dowód na to, jak powstawało wspólne dzieło!
- 3
InNature Erasmus+ w naszej szkole
26 i 27 października odbyły się kolejne dni targów InNature programu Erasmus+. Po tych dniach każdy z uczniów klas V-VIII z pewnością wie czym jest Biomimika. Kolejne konkursy, burze mózgów, chwalenie się swoją kreatywnością, pokaz filmu „Biomimikra” oraz samodzielnie wykonane eksperymenty.
"Spiżarnia pełna przysmaków” klasy 3b
W minionym tygodniu klasa 3b postanowiła porządnie przygotować się do zimy.
W tym celu wybrała się na farmę "Cztery pory roku", aby doprecyzować Czy pasteryzacja pochodzi od pasternaka? Co to jest wekowanie, kiszenie i konserwowanie? Jak zmieścić dynię w słoiku?Uczniowie robili własne przetwory i zwiedzali zagrody.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
5
Archiwum Aktualności