Zajęcia plastyczne w 2a pt: " Pani Dynia Kreatywna".
- 4
Lekturki spod chmurki
Uczniowie klasy 3B w ramach I MODUŁU projektu „Podróże małe i duże” wykonali stronę tytułową LEKTURNIKA oraz chmurki. Mała chmurka Tosia wspierała uczniów we wszystkich działaniach. Pomogła też wybrać lekturę, była nią książka pt.,,Sposób na Elfa” Marcina Pałasza. Uzupełnili także metryczkę lektury oraz z wielką kreatywnością przedstawili przygody Elfa i Erki. Następnie uczniowie zaprojektowali i wykonali portret głównego bohatera, a następnie wyruszyli z nim w podróż po kartkach lektury. Wykonaliśmy też wspólnie naszą wioskę CZYTUSI. Teraz uczniowie czekają na nowe przygody Chmurki i nowe wyzwania!
Domino matematyczne w 3c.
3c przygotowała piękne pracę na kiermasz szkolny.
Klasa 3c świetnie bawi się na lekcjach kodowania. Scottie go.
"Nasze wspomnienia..."- zajęcia świetlicowe z klasą 1B.
- 2
Przerwa na czytanie
28 października uczniowie naszej Szkoły brali udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskie akcji "Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie"
11
Zawody sportowe - badminton 🏸
Zawody sportowe - badminton 🏸🏆
W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w ramach rozgrywek WOM Pragi Południe w badmintonie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 3 medale w następujących kategoriach:
🥇 Dziewczęta rocznik 2010 i mł. - Zofia Pergół kl. 7a i Gabriela Baran kl. 6a
🥈 Chłopcy rocznik 2010 i mł. - Mateusz Lohmann i Grigoriy Korotkov z kl. 7a
🥉 Chłopcy rocznik 2008/09 - Adam Jadczak i Mateusz Stacewicz-Paixao z kl. 8a
Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów 🤝👏💪😀
2
LVI Warszawka Olimpiada Młodzieży - biegi przełajowe
Uczeń naszej szkoły Kacper Kowalski z klasy 6a zajął 6 m-ce w LVI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych w roczniku 2010 na 162 uczestników biegu i zakwalifikowała się do Mistrzostw Województwa.
Gratulacje Kacper 🤝 Wielkie brawa👏
Trzymamy kciuki za kolejne starty✊😀
Bądź jak Ignacy "Zostań ambasadorem nauki"
Z początkiem października ruszyła VII już edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych: Bądź jak Ignacy "Zostań ambasadorem nauki", którego organizatorem jest Fundacja PGNiG, zajmująca się propagowaniem kultury i edukacji, a także wspieraniem rozmaitych inicjatyw na rzecz dziedzictwa narodowego. Celem programu jest pobudzenie zainteresowania - wśród najmłodszych uczniów - kulturą nauki, zaciekawienie ich postępem naukowym, promowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, a także pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich badaczach, którzy stworzyli podwaliny współczesnego rozwoju.
Miło nam poinformować, że w tym roku również i nasza szkoła ma przyjemność dołączyć do programu w ramach koła naukowego "ATOMUSIE".
Kim jest tajemniczy Ignacy? Oczywiście chodzi o Ignacego Łukasiewicza - patrona fundacji PGNiG. Ignacy Łukasiewicz to polski farmaceuta i przedsiębiorca, znany przede wszystkim z wynalezienia lampy naftowej. Był jednak również aktywnym działaczem społecznym, silnie zaangażowanym tworzenie m.in. nowych szkół i szpitali. Uczestnicząc w projekcie, uczniowie naszej szkoły, będą mieli okazję poznać także innych wybitnych, polskich naukowców - zarówno postaci historycznych, jak i współczesnych badaczy.
Podczas pierwszych zajęć z projektu, została przybliżona sylwetka Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie szkolne Atomusie zmierzyły się z zadaniem, polegającym na przedstawieniu budowy atomu. Zgłębiliśmy zdobytą wcześniej wiedzę na temat podstawowego składnika materii. Poniżej zamieszczamy efekty zmagań naszych Atomusi. Zachęcamy do stworzenia własnych modeli, przedstawiających dowolny atom, z artykułów spożywczych lub innych materiałów dostępnych w domowym zaciszu.
Stacje zadaniowe
Omawiając lekturę "Dziewczynka z parku" uczniowie klasy 3d pracowali aktywizującą metodą stacji zadaniowych. Metoda ta wyzwoliła w uczniach wiele pozytywnych emocji związanych z zabawą i aktywnością. Dzięki tej podróży dzieci zdobywały wiedzę poprzez doświadczenie i współpracę.
Scottie Go!
W ramach edukacji informatycznej uczniowie klasy 3d biorą udział w zajęciach z programowania organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4.
W serii gier edukacyjnych Scottie Go! przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Uczniowie pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.
Scottie jest super :-)
Jeśli na grzyby to tylko z 2c 🍄🌳🍄
Dzieci nauczyły się w jaki sposób należy je zbierać. Stworzyły ładne prace i sprawdziły swoją wiedzę w quizach podczas lekcji informatyki.
1
Kreatywne Prace Plastyczne
W październiku uczniowie z klasy 1B, 2B i 3E podczas zajęć w świetlicy wykonywały prace według innowacji Kreatywne Prace Plastyczne. Dzieci poznały technikę mieszaną, drukowania folią bąbelkową, a także tworzenie papieru artystycznego różnymi technikami.
Twórcze zajęcia bardzo podobały się uczniom, a ich arcydzieła można podziwiać na szkolnym korytarzu.
9
BohaterON
Nasza szkoła po drugi przystąpiła do realizacji projektu BohaterON - włącz historię!
Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy, nauczyciele na lekcjach historii i zajęciach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzili z uczniami zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem, dzieci przygotowały pocztówki dla Powstańców Warszawskich oraz napisali wpis na stronie #dumnizpowstanców.
Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Tym samym udało nam się połączyć pokolenia i sprawić, że adresaci będą czuli, że pamięć o Nich, Ich odwadze nie zginie. Udział w akcji był piękną lekcją patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny. Zaadresowane pocztówki zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz serce włożone w realizację akcji BohaterOn.
8
W świetlicy jest zdrowo - owocowo klasa 1c 🙂
Współpraca popłaca
Uczniowie klasy 2c doskonale bawili się podczas zespołowego tworzenia kompozycji z owoców i warzyw. Takie zajęcia integrują nas i uczą sztuki rozmowy oraz kompromisu.
Akademia przyszłości - mali studenci, wielka inauguracja
W południe 23 października odbyła się Inauguracja XX edycji AkademiiPrzyszłości.Mali studenci odebrali swoje Indeksy w Auli Akademii Biznesu iPrzedsiębiorczości w Warszawie.Imprezie towarzyszyły występy leśnych skrzatów i wróżek.Z naszej szkoły łącznie siedmioro uczniów rozpoczęło swoją przygodę z Akademią.A o tym że podczas imprezy było wesoło, śmiesznie, ciekawie imomentami słodko niech świadczy fotoreportaż.Wszystkim świeżo upieczonym studentom gratulujemy i życzymy sukcesów !
2
Klasa 5 b była w Płocku i świetnie się bawiła.
- 16
Kto lubi podróże?
Klasy 1b, 1c, 2c, 3a, 3b – BARDZO!
Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym „Wirtualne podróże”. Podczas spotkania online pani Sabina Piłat opowiadała czym jest podróż i jak się do niej przygotowywano dawniej. Okazało się, że podróżować można też w wyobraźni. Poznaliśmy sławnych podróżników, którzy odkryli kontynenty. Ciekawostki o nich można poznać czytając książki podróżnicze. Każdy z nas stworzył mapę myśli, na której mógł umieścić zaplanowaną podróż. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie.
10