• Zawody sportowe - badminton 🏸

          • Zawody sportowe - badminton 🏸🏆

            W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się zawody sportowe w ramach rozgrywek WOM Pragi Południe w badmintonie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 3 medale w następujących kategoriach:

            🥇 Dziewczęta rocznik 2010 i mł. - Zofia Pergół kl. 7a i Gabriela Baran kl. 6a

            🥈 Chłopcy rocznik 2010 i mł. - Mateusz Lohmann i Grigoriy Korotkov z kl. 7a

            🥉 Chłopcy rocznik 2008/09 - Adam Jadczak i Mateusz Stacewicz-Paixao z kl. 8a

            Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów 🤝👏💪😀

          • LVI Warszawka Olimpiada Młodzieży - biegi przełajowe

          • Uczeń naszej szkoły Kacper Kowalski z klasy 6a zajął 6 m-ce w LVI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych w roczniku 2010 na 162 uczestników biegu i zakwalifikowała się do Mistrzostw Województwa.

            Gratulacje Kacper 🤝 Wielkie brawa👏

            Trzymamy kciuki za kolejne starty✊😀

          • Bądź jak Ignacy "Zostań ambasadorem nauki"

          • Z początkiem października ruszyła VII już edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych: Bądź jak Ignacy "Zostań ambasadorem nauki", którego organizatorem jest Fundacja PGNiG, zajmująca się propagowaniem kultury i edukacji, a także wspieraniem rozmaitych inicjatyw na rzecz dziedzictwa narodowego. Celem programu jest pobudzenie zainteresowania - wśród najmłodszych uczniów - kulturą nauki, zaciekawienie ich postępem naukowym, promowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, a także pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich badaczach, którzy stworzyli podwaliny współczesnego rozwoju.

            Miło nam poinformować, że w tym roku również i nasza szkoła ma przyjemność dołączyć do programu w ramach koła naukowego "ATOMUSIE".

            Kim jest tajemniczy Ignacy? Oczywiście chodzi o Ignacego Łukasiewicza - patrona fundacji PGNiG. Ignacy Łukasiewicz to polski farmaceuta i przedsiębiorca, znany przede wszystkim z wynalezienia lampy naftowej. Był jednak również aktywnym działaczem społecznym, silnie zaangażowanym tworzenie m.in. nowych szkół i szpitali. Uczestnicząc w projekcie, uczniowie naszej szkoły, będą mieli okazję poznać także innych wybitnych, polskich naukowców - zarówno postaci historycznych, jak i współczesnych badaczy.

            Podczas pierwszych zajęć z projektu, została przybliżona sylwetka Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie szkolne Atomusie zmierzyły się z zadaniem, polegającym na przedstawieniu budowy atomu. Zgłębiliśmy zdobytą wcześniej wiedzę na temat podstawowego składnika materii. Poniżej zamieszczamy efekty zmagań naszych Atomusi. Zachęcamy do stworzenia własnych modeli, przedstawiających dowolny atom, z artykułów spożywczych lub innych materiałów dostępnych w domowym zaciszu.

          • Stacje zadaniowe

          • ​​​​Omawiając lekturę "Dziewczynka z parku" uczniowie klasy 3d pracowali aktywizującą metodą stacji zadaniowych. Metoda ta wyzwoliła w uczniach wiele pozytywnych emocji związanych z zabawą i aktywnością. Dzięki tej podróży dzieci zdobywały wiedzę poprzez doświadczenie i współpracę.

          • Scottie Go!

          • W ramach edukacji informatycznej uczniowie klasy 3d biorą udział w zajęciach z programowania organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4. 

            W serii gier edukacyjnych Scottie Go! przyjazny kosmita, przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Uczniowie pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.

            Scottie jest super :-)

          • Kreatywne Prace Plastyczne

          • W październiku uczniowie z klasy 1B, 2B i 3E podczas zajęć w świetlicy wykonywały prace według innowacji Kreatywne Prace Plastyczne. Dzieci poznały technikę mieszaną, drukowania folią bąbelkową, a także tworzenie papieru artystycznego różnymi technikami.

            Twórcze zajęcia bardzo podobały się uczniom, a ich arcydzieła można podziwiać na szkolnym korytarzu.

          • BohaterON

          • Nasza szkoła po drugi przystąpiła do realizacji projektu BohaterON - włącz historię!

            Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy, nauczyciele na lekcjach historii i zajęciach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzili z uczniami zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem, dzieci przygotowały pocztówki dla Powstańców Warszawskich oraz napisali wpis na stronie #dumnizpowstanców.

            Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć. Tym samym udało nam się połączyć pokolenia i sprawić, że adresaci będą czuli, że pamięć o Nich, Ich odwadze nie zginie. Udział w akcji był piękną lekcją patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny. Zaadresowane pocztówki zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.

            Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz serce włożone w realizację akcji BohaterOn.

          • Współpraca popłaca

          • Uczniowie klasy 2c doskonale bawili się podczas zespołowego tworzenia kompozycji z owoców i warzyw. Takie zajęcia integrują nas i uczą sztuki rozmowy oraz kompromisu.

          • Akademia przyszłości - mali studenci, wielka inauguracja

          • W  południe 23 października odbyła się Inauguracja XX edycji AkademiiPrzyszłości.Mali studenci odebrali swoje Indeksy  w Auli Akademii Biznesu iPrzedsiębiorczości w Warszawie.Imprezie towarzyszyły występy leśnych skrzatów i wróżek.Z naszej szkoły łącznie siedmioro uczniów rozpoczęło swoją przygodę z Akademią.A o tym że podczas imprezy było wesoło, śmiesznie, ciekawie imomentami słodko niech świadczy fotoreportaż.Wszystkim świeżo upieczonym studentom gratulujemy i życzymy sukcesów !

          • Kto lubi podróże?

          • Klasy 1b, 1c, 2c, 3a, 3b – BARDZO!

            Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym „Wirtualne podróże”. Podczas spotkania online pani Sabina Piłat opowiadała czym jest podróż i jak się do niej przygotowywano dawniej. Okazało się, że podróżować można też w wyobraźni. Poznaliśmy sławnych podróżników, którzy odkryli kontynenty. Ciekawostki o nich można poznać czytając książki podróżnicze. Każdy z nas stworzył mapę myśli, na której mógł umieścić zaplanowaną podróż. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie.

          • "Dzieciaki kochają zwierzaki"- podsumowanie konkursu

          • 21.10.22r. został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs plastyczny "Dzieciaki kochają zwierzaki".

            Dziękujemy za udział w konkursie.

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

            Organizatorzy:

            p. Małgosia i p. Monika

            wychowawcy świetlicy

          • Serce dębu

          • W ramach edukacji przyrodniczej i realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy" klasy 1c, 1d, 2e, 3c, 3d i 3e wybrały się do kina na film Serce dębu. Dzieci obejrzały nagrania z pułapek fotograficznych i miały okazję poznać życie ponad 31 gatunków roślin i zwierząt, których schronieniem jest wielki dąb. Klasy wykonały również wspaniale prace plastyczne związane z warstwami lasu.

          • Uniwersytet Dzieci w klasie 1b

          • Uczniowie klasy 1B podczas zajęć w świetlicy biorą aktywny udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci "Mali detektywi Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?"

            Świetliczaki uczestniczyły w zajęciach na temat "Jak być dobrym przyjacielem?" oraz "Co robić, kiedy nic nie mogę zrobić?"

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich
      • 0-22.671 08 42 centrala/fax Kierownik Gosp. w tym odwoływanie obiadów wew.12
      • ul. Gen. Romana Abrahama 10 03-982 Warszawa Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych