• Nauka w plecaku

• 10 maja klasa 3a zakończyła realizację międzynarodowego projektu edukacyjnego Nauka w plecaku metodą mapy myśli podsumowaliśmy lekcje. Na ostatnich zajęciach - Skarby Europy dowiedzieliśmy się jak kiedyś i dziś wyglądają granice Europy? Gdzie leży Schengen? Kto jest naszym sąsiadem? Jak również dowiedzieliśmy się ciekawostek o Unii Europejskiej.

• Świetliczaki na tropie zagadek

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego " Świetliczaki na tropie zagadek"- uczniowie 1b, zobrazowali powiedzenia, w których występują ptaki, a mianowicie: Gadać jak papuga. Dumny jak paw. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Pisać jak kura pazurem. Mądry jak sowa

• Planetarium Orbitek

• Uczniowie klas I-III wyruszyli na podbój kosmosu podczas zajęć w mobilnym planetarium. Polecieliśmy rakietą, gdzie dowiedzieliśmy wielu ciekawych informacji na temat planet w naszym Układzie Słonecznym, o satelicie Księżycu, Słońcu oraz o różnych gwiazdozbiorach.

Wrażenia były niesamowite :-)

• Czas na nowe Miejskie Karty Ucznia 2022/2023

• Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!

Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską 30 września 2022 roku.

Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

Można to zrobić na kilka sposobów:

1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń.

Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

Link dla naszej szkoły:

2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole

Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

Wniosek-o-wydanie-Spersonalizowanej-Warszawskiej-Karty-Miejskiej-SWKM_(1).pdf

3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM

Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

Wnioski należy składać do 31 maja!

Ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty.

Uwaga!

Za pośrednictwem szkoły nie realizujemy wniosków kart zagubionych. W takich przypadkach zapraszamy do dowolnego Punktu Obsługi Pasażerów ZTM w celu zablokowania zagubionej karty i wydania za opłatą duplikatu karty.

O Karcie Ucznia:

Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty”.

• Centrum Pieniądza NBP

• 29 kwietnia uczniowie klas 2e i 2d wybrały się na wycieczkę do Centrum Pieniądza na warsztaty "Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka?"

Zajęcia były poświęcone monetom – ich historii, budowie, rodzajom. Rozwiązując zagadki, podążaliśmy tropem zwierząt widniejących na monetach z całego świata. Poznaliśmy proces projektowania i produkcji monet, dowiedzieliśmy się co to jest numizmatyka i doświadczyliśmy wagi prawdziwej sztabki złota.

Na koniec mogliśmy zbudować własną górę złotych monet, tylko uwaga trzeba było się nie ruszać a to czasami jest bardzo trudne :-)

• Wycieczka 3a i 3f 🐷🐮🐤🐴🐥🐶🐭🐔

• 29 kwietnia klasy 3a i 3f udały się do Powsina na farmę 4 pory roku, gdzie mogły zobaczyć różne zwierzęta, a nawet je nakarmić i pogłaskać.

„Na wiejskim podwórku” - tak brzmiał temat zajęć w których uczestniczyli nasi uczniowie. Dowiedzieliśmy się jak żyją zwierzęta gospodarskie? Co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja?

Spotkaliśmy się ze zwierzętami, zwiedziliśmy zagrody, mogliśmy dotknąć i nakarmić zwierzęta. W trakcie wycieczki mieliśmy też czas wolny dla siebie oraz warsztaty plastyczne gdzie mogliśmy samodzielnie wykonać swoje zwierzątko.

To był super spędzony czas