27 września drugoklasiści brali udział w spotkaniu z Burmistrzem i specjalistami ruchu drogowego. Dzieci wykazały się wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomością znaków drogowych. Na zakończenie dzieci otrzymały opaskę odblaskową.
Spotkanie na temat bezpiecznego poruszania się po drodze
Już jutro !
Europejski Dzień Języków
26 września świętowaliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowe przygotowali quiz, który przeprowadzony został w klasach 4-8 oraz w klasach gimnazjalnych. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w loterii. Wszyscy się świetnie bawili:)
1
Klasa 1a poznaje warszawską Pragę
27 września odwiedziliśmy Muzeum Warszawskiej Pragi. Podczas zajęć poznaliśmy historię warszawskiej Pragi. Każdy z nas jest mieszkańcem Pragi i wie skąd wzięła się nazwa naszej dzielnicy. Dawno, dawno temu... Praga to był ogromny, gęsty las, który wyprażano, czyli wypalano, aby ludzie mogli się osiedlać. Dzieci miały także zadanie twórcze, wykonały Praskie Anioły. W drodze powrotnej do szkoły, przy ulicy Ząbkowskiej odnaleźliśmy te Dobre Duchy Naszej Pragi.
4
Dzień super chłopaka w klasie 1e
Spotkanie z autorem książki
25 września uczniowie klasy 1d mieli ogromną przyjemność spotkać się z autorem książki "Pan Kuleczka", panem Wojciechem Widłakiem. Podczas spotkania autor czytał dzieciom fragment książki, a dzieci dzięki pacynkom wcielały się w postać kaczki Katastrofy, muchy Bzy Bzy i psa Pypecia.
Program wzmacniania rodziny
"Sprawny przedszkolak"
Uczniowie grup przedszkolnych rozpoczęli cykl zajęć sportowych „Sprawny przedszkolak”.
Comiesięczne spotkania mają na celu propagowanie kultury fizycznej wśród najmłodszych. Wdrażanie do uczestnictwa w zorganizowanej formie zajęć wychowania fizycznego. Popatrzcie jak im poszło.
4
Na świetlicy fajnie jest! 1e
Niemiecki przez zabawę i muzykę, czyli Dzień dla Młodzieży w Instytucie Goethego!
Dnia 19 września grupa uczniów z klasy 8 a i 8 b udała się na wycieczkę do Instytutu Goethego.
Wizyta w Instytucie rozpoczęła się od obejrzenia sztuki teatralnej pt.” Schmetterlingsdeffekt” w wykonaniu uczniów ze szkoły realizującej inicjatywę „Szkoły: Partnerzy przyszłości“ (PASCH).
W czasie przerwy na uczniów czekała fotobudka oraz poczęstunek.
Następnie odbyły się warsztaty. Uczniowie pracowali metodą stacji. W kilku miejscach czekały na nich różnego rodzaju zadania, oczywiście w języku niemieckim.
Wydarzenie było bardzo udane. Nie mogło być inaczej, bo przecież „DEUTSCH MACHT SPASS” :)
3
Warsztaty teatralne dla młodzieży
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza chętnych na ostatnie wolne miejsca
do teatralnych grup warsztatowych:
Warsztaty teatralne 13+
(młodzież 13-16 lat)
– pierwsze spotkanie w poniedziałek, 24 września, g 16:30, ul. Jezuicka 4
Warsztaty teatralne Mniej/Więcej Ważne!(młodzież 16-20 lat)
- pierwsze spotkanie we wtorek, 25 września, g 16:30, ul. Jezuicka 4
Stworzymy autorski spektakl, opowiemy o rzeczach niebezpiecznych, gorących i ważnych. Będziemy działać na granicy teatru alternatywnego, performance’u i happeningu. Twoja wrażliwość, zainteresowania i fascynacje będą materiałem do artystycznych poszukiwań. Poznasz szalonych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Będziesz rozwijał warsztat artysty/aktora. Kreował sytuacje parateatralne w przestrzeni miejskiej. Poszukamy inspiracji podglądając zawodowych artystów. Będziemy działać na profesjonalnej Scenie Stara Prochownia i Scenie Staromiejskiej. Pokażemy się na Festiwalach. Przewodnikiem będzie Tomasz Daszczuk – reżyser, aktor, pedagog teatru, który inspiracji poszukuje na granicach konwencji…
Zajęcia oparte są na nowoczesnych metodach pedagogiki teatralnej. Metody te w dużej mierze czerpią z doświadczeń własnych uczestników, na bazie których powstają etiudy i miniatury teatralne. Zajęcia pomagają przezwyciężyć nieśmiałość, nabrać pewności siebie, odnaleźć swoją pasję. Finalnie – nie koniecznie musi być ona związana z teatrem!
Ponadto w programie zajęć:
· regularne wyjścia do teatrów na wybrane spektakle realizowane w różnych konwencjach teatralnych (teatr dramatyczny, plastyczny, plenerowy, teatr lalek itd.)
· wyjścia do muzeów i galerii sztuki współczesnej (poszukiwania inspiracji w innych dziedzinach sztuki)
· zapoznanie się z ciekawymi realizacjami spektakli teatralnych w ramach wewnętrznych pokazów w sali kinowej
· pomoc przy realizacji Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni oraz Festiwalu SZTUKA DZIAŁA, organizowanego przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
· gwarantowany udział w dwutygodniowych Feryjnych Otwartych Spotkaniach Artystycznych – realizacji widowiska z premierą w jednym z warszawskich teatrów (podczas ferii zimowych)
Elektroniczny system rejestracji i zapisów kandydatów na roczny cykl warsztatowy – informacje:
http://scek.pl/2018/11/02/zasady-postepowania-rekrutacyjnego-na-zajecia-w-scek-2/
Zajęcia są finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa
Prowadzący:
TOMASZ DASZCZUK
Aktor, reżyser, pedagog teatru, absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Wykładowca reżyserii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru współtworzy projekty i prowadzi warsztaty (m.in. „Kierunek Teatr”, „Teatralne Spięcie”, „Teatr CTRL+V”). Współpracuje z Instytutem Teatralnym w ramach projektów LATO W TEATRZE i TEATROTEKA SZKOLNA. Realizuje projekty w warszawskich teatrach (m.in. TR WARSZAWA – projekt TRUDNE TEMATY, TR/TISZ) Twórca autorskich spektakli. Juror Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych w Starej Prochowni, współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA. Opiekun i koordynator młodzieżowych projektów artystycznych. Kontakt: tdaszczuk@scek.pl
serdeczności
--
Martyna Skrednów
Kierownik Działu Animacji i Organizacji Imprez Artystycznych i Edukacyjnych
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
ul. Jezuicka 4, 00-281 Warszawa
tel. 22 277 06 11
faks 22 277 06 04
Klasy 2a, 1g, 1c i 1e wzięły udział w pierwszym z serii koncertów prowadzonych przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Dzieci miały okazję poznać akordeon oraz piękną bajkę muzyczną "Co słychać w muzykalnym miasteczku?"
Wycieczka do Doliny Bobrów
Klasa 2a, 1b i 1 f była na wycieczce w Wólce Dłużewskiej. Dzieci miały okazje zrobić kaczuszkę z siana, uczestniczyły również w robieniu masła i sera. Największą jednak frajdę przyniosło "dojenie" krowy. Zabawy co nie miara, a wszystko to na świeżym powietrzu.
15
Warsztaty muzyczno - taneczne
Klasa 0a i 0c uczestniczyła w warsztatach muzyczno- tanecznych w namiocie festiwalowym pod PK i N. Wspaniale wszyscy razem bawiliśmy się i tańczyliśmy przy dźwiękach muzyki ludowej.
14 wrzesień - Międzynarodowy Dzień Kropki
W piątek w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Kropki. Dostaliśmy zdjęcia od klasy 0a i 1e, które pochwaliły się twórczością wielokolorowych kropek. Ozdobiły nie tylko sale, ale także swoje ubranka;)
1
W krainie bajek Disneya
Klasa 0a,0b,0c brała udział w pięknym koncercie muzycznym w Domu Kultury.
Rozwijamy wyobraźnię
Dzieci z klasy 1a wzięły udział w zajęciach dramy. Przyjęły postać żarłocznej mrówki.
Wycieczka po Teatrze Wielkim
13 września uczniowie z klas 8b, 3b i 3c byli na wycieczce po Teatrze Wielkim. W trakcie zwiedzania mieli okazję stanąć na scenie, zobaczyć, gdzie szyte są kostiumy, przechowywane są rekwizyty, przygotowywana jest scenografia. Wielką atrakcję było obejrzenie fragmentu próby do spektaklu operowego "Nabucco". Na scenie oprócz śpiewaków znalazły się też żywe konie biorące udział w przedstawieniu.
PIKNIK RODZINNY
WARSZAWSKI FESTIWAL MŁODZIEŻY
Szanowni Państwo,
w ramach realizacji Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020” Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie” realizuje wydarzenie „Warszawski Festiwal Młodzieży”.
W ramach „Warszawskiego Festiwalu Młodzieży” zaplanowane zostało ponad 60 bezpłatnych wydarzeń takich jak warsztaty, spotkania, debaty, przeglądy. Festiwal odbędzie się w dniach 6-22 października 2018 r. i obejmie swoim zasięgiem całą Warszawę, realizowany jest dla młodzieży z jej aktywnym udziałem.
Wydarzenie to ma zapewnić młodzieży nie tylko możliwość zdobywania umiejętności i pogłębiania wiedzy, ale również stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i umiejętności oraz spotkań z warszawskimi aktywistkami i aktywistami (również młodzieżowymi).
Szczegóły wydarzeń (terminy i miejsca) są dostępne na stronie: www.festiwal.wwarszawie.org.pl/.
Pytania dotyczące projektu proszę kierować na adres: edyta.oldak@wwarszawie.org.pl