• Witamy :)

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Do świetlicy przyjmujemy :

• dzieci z klas 0-VIII, które muszą przebywać dłużej w szkole ze względu na czas pracy rodziców oraz innych okoliczności;

• w zajęciach świetlicowych biorą udział również dzieci nieuczestniczące w lekcjach religii i basenu oraz innych planowych zajęć edukacyjnych.

1. Przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (opiekunów) dziecka – karty zgłoszenia do świetlicy szkolnej.

1. Uczniowie mogą korzystać z opieki w świetlicy w godz. 7:00 – 17:30.

1. Świetlica   realizuje   swoje   zadania   według   rocznej   organizacji   pracy   opiekuńczo– wychowawczej świetlicy.

1. Zajęcia   świetlicowe    organizowane    są    systematycznie,    w    ciągu    całego    dnia, z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych oraz rozwojowych dzieci i młodzieży, a także ich możliwości psychofizycznych. Są to zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów oraz zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój psychofizyczny. Na świetlicy uczniowie mają też możliwość odrabiania lekcji.

1. Zajęcia świetlicowe mogą odbywać się w innym pomieszczeniu, na boisku szkolnym lub placu zabaw, szczególnie w sytuacjach, gdy pozwalają na to warunki pogodowe.

1. Grupa świetlicowa może liczyć maksymalnie 25 uczniów.

1. Uczniowie,  przebywający  w  Świetlicy  zobowiązani  są  do  przestrzegania  Regulaminu Świetlicy.

Przykładowy ramowy plan dnia:

> 7.00 - 8.45  sprawowanie opieki nad dziećmi oczekującymi na zajęcia lekcyjne

> 8.00 - 14.30 opieka nad uczniami nie uczęszczającymi na lekcje religii i zwolnionymi z zajęć na basenie

> 11.30 - 17.30

• Organizacja dnia: sprawdzenie listy, rozmowa wychowawcza, pogadanka

• Zabawy integracyjne/ słuchowiska/ głośne czytanie

• Zabawy ruchowe na boisku szkolnym (lub korytarzu szkolnym)

• Gry stolikowe, rysowanie, kolorowanie (zajęcia manualne)

• Koła zainteresowań

• Pomoc przy odrabianiu lekcji

Drodzy Rodzice!

Aby sprawić, by nasi podopieczni chętnie przebywali w szkolnej świetlicy, by umiejętnie rozwijać posiadane przez nich zdolności i zapewnić im doskonałą zabawę, potrzebujemy Państwa finansowego wsparcia.
          Wpłata na świetlicę:
          10 złotych na miesiąc za dziecko (100zł za cały rok szkolny jednego dziecka)

Serdecznie prosimy o dokonywanie wpłat na konto Rady Rodziców: 81 1090 1753 0000 0001 1023 6031 w tytule podając imię, nazwisko i klasę dziecka oraz dopisek ŚWIETLICA (w innym przypadku pieniądze nie trafią na świetlicowe potrzeby).

Za wpłacone fundusze zakupimy potrzebne materiały, książki, gry, klocki, zabawki i ufundujemy nagrody.

Kierownik świetlicy "Gniazdo Orląt" i Nauczyciele

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informujemy, że  każdy najemca, który za upoważnieniem od rodziców zabiera dzieci na zajęcia dodatkowe jest zobowiązany po skończonych zajęciach odprowadzić dokładnie  taką ilość dzieci, jaką zabrał na zajęcia. Nie wydaje dziecka "po drodze"  rodzicowi, czy też opiekunowi, tylko odprowadza do świetlicy, sali lub innego miejsca, gdzie przebywa jego klasa.

Pliki do pobrania:

Karta zgłoszenia do świetlicy